درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
گلستان نمایش وحدت و همدلی ملی شد / بسیج مردم ایران برای کمک به سیل‌زدگان گلستان
1398/01/06 211

گلستان نمایش وحدت و همدلی ملی شد / بسیج مردم ایران برای کمک به سیل‌زدگان گلستان

قیام خروشان ملت در لبیک به فرمان امام امت برای خدمت به سیل‌زدگان استان‌های شمالی مثال‌زدنی است، مسوولان، بسیجیان و نیروهای خودجوش مردمی در کمک به سیل‌زدگان استان گلستان؛ نمایش وحدت و همدلی ملی را به تصویر کشیدند.

پس از گذشت یک هفته از سیل ویرانگری که در استان گلستان به وقوع پیوست و خسارت‌های زیادی بر جای گذاشت با بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات از کل کشور روند امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و بحرانی در استان گلستان تسریع شده است.

آحاد اقشار مردمی، تمام قد برای خدمت به مردم سیل‌زده استان گلستان به خط شدند و از طلبه و دانشجو گرفته تا بسیجی و سپاهی، ارتشی و انتظامی، مراجع عظام تقلید و جامعه روحانیت اعم از شیعه و سنی، مسوولان و دولتمردان همه و همه در تکاپوی تسکین آلام مردم سیل‌زده استان گلستان شدند.

قیام مراجع عظام تقلید با فتوای مجوز استفاده از یک سوم وجوهات شرعی برای کمک رسانی به سیل زدگان و گلایه‌ آنها در کندی کمک‌رسانی در روزهای اولیه وقوع سیلاب حاکی از اتحاد و عزم وحدت علمای شیعه و سنی دارد.

طبخ غذا در مساجد، تکایا، هیأت‌های مذهبی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی ما را یاد این ابیات زیبا انداخت «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند؛ چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار».

حضور مسوولان دولتی در کنار مردم دلگرم‌کننده بود تا نسیم امید برای ایرانی آباد و پایدار تدبیر شود و بار عظیم مشکلات را از دوش مردم سیل‌زده و بحران‌دیده بکاهد هر چند مردم همیشه در صحنه ما حق‌شان بالاتر از اینهاست از قوم عزیز ترکمن گرفته تا فارس و بلوچ و سیستانی و خراسانی و سمنانی و ... باید طعم خوش خدمت را بچشند.

امروز در هفتمین روز از سیل ویرانگر در استان گلستان، سپاه پاسداران در احداث پل موقت جاده گرگان-آق‌قلا بخش عمده‌ای از مشکلات این مسیر را برطرف کرد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) هم با حضور در مناطق سیل‌زده اقدام به ارسال و توزیع ده‌ها هزار اقلام امدادی و حمایتی داشت گروه‌های جهادی وابسته به این ستاد هم به مناطق سیل‌زده اعزام شدند و مشغول خدمت‌رسانی و ارائه خدمات اجتماعی هستند، جمعیت هلال‌احمر نیز از غافله کمک‌رسانی عقب نماند.

معاون رئیس جمهور در گلستان نیز قول داد تا با بکارگیری همه امکانات برای رفع مشکلات سیل‌زدگان منطقه تلاش بیشتری شود، فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح هم به مناطق سیل‌زده آمدند و از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گرفتند، استفاده از ظرفیت‌های سپاه و بسیج هم برای به حداقل رساندن مشکلات مردم ستودنی است.

سیل ویرانگر گلستان ملت ایران را برای امدادرسانی بسیج کرد و آحاد مردم فارغ از تعصبات قومی و مذهبی برای کمک به سیل‌زدگان سراز پای نشناختند و زلزله‌زدگان کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان گلستان بسیج شدند تا اوج وحدت ملی را در این حادثه تلخ و دردناک نشان دهند.

منبع : فارس 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها