درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مهر 1398 18 صفر 1441 Friday 18 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ضرورت تاسیس مرکز مطالعاتی و پژوهشی فقه مقارن در هرمزگان
1397/12/28 209

ضرورت تاسیس مرکز مطالعاتی و پژوهشی فقه مقارن در هرمزگان

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و سخنگوی جامعه فضلای طلاب و روحانیون در هرمزگان بر لزوم تاسیس مرکز مطالعاتی و پژوهشی فقه مقارن در استان هرمزگان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی شامگاه جمعه در نشست با علمای تشیع و اهل تسنن استان هرمزگان اظهار داشت: اهمیت پیروی و تبعیت از فرامین امام جامعه را باید به عنوان یک واجب در نظر بگیریم؛ نظر رهبری نظام فقط یک نظر کارشناسی نیست بلکه امر است و در مقابل امر باید اطاعت پذیر باشیم.

وی افزود: امروز ما در جای‌جای کشور نیازمند اتحاد مردم هستیم؛ هر کاری که بخواهد اتحاد مردم را بهم بزند این کار مردود است و امروز نیاز جدی و واقعی ما امیدواری مردم نسبت به انقلاب است؛ نباید به گونه‌ای حرف بزنیم که امید و نشاط را از مردم بگیریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت هرمزگان گفت: در مقابل آسیب‌های اجتماعی و کنترل آن باید امیدواری مردم را بالا ببریم.

حجت الاسلام حاجبی بیان داشت: علاوه بر مباحث معیشت و مسکن طلاب، بیکاری فرزندان آنان نیز باید مدنظر قرار گیرد؛ همچنین در مسائل علمی هم نیاز به تاسیس مرکز مطالعاتی و پژوهشی فقه مقارن در هرمزگان داریم تا این مرکز در اختیار طلاب شیعه و سنی قرار بگیرد؛ پایداری اتحاد در هرمزگان با در سایه مباحث علمی صورت بگیرد.

گفتنی است، نشست صمیمی علمای شیعه و اهل تسنن، شامگاه جمعه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، فریدون همتی استاندار هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها