درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 23 صفر 1441 Wednesday 23 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
برگزاری سی امین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان
1397/11/29 233

برگزاری سی امین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: سی امین همایش علمی- تحقیقی مذاهب با مرکزیت زاهدان و با حمایت و پشتیبانی و برنامه ریزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت برگزار می‌شود.

آیت الله سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سی امین همایش علمی-  تحقیقی مذاهب سی ام بهمن ماه با مرکزیت زاهدان و با حمایت و پشتیبانی و برنامه ریزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در حالی برگزار می شود که مقدمه آن همین پیدایش پدیده شوم انتحاری است، در این فضا که به نوعی ملتهب است و در این فضایی که برخی مسئولین عالی رتبه کامشان تلخ است ما سی امین همایش را برگزار می‌کنیم.

وی افزود:  ۱۷۵مقاله به این همایش رسیده و ارزیابان و محققان ما مورد داوری قرار دادند که ۷۰مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و  این ۷۰مقاله در سه کمیسیون کلامی فقهی ،کمیسیون اجتماعی و کمیسیون بانوان بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه از این ۷۰ مقاله ۲۸ مقاله مرتبط با کمیسیون کلامی فقهی، ۲۵مقاله مربوط به کمیسیون بانوان و همچنین ۱۷مقاله مربوط به کمیسیون اجتماعی است ادامه داد: ترکیبی که همایش خواهد داشت به این صورت است که ۱۰۲ نفر از صاحبان مقاله شیعه و ۲۴ نفر از صاحبان مقاله اهل سنت همچنین از ۱۳استان در همایش سال جاری حضور دارند.

وی گفت: این مقالات عمدتا مربوط به عناصری است که از دیگر استان‌ها دست حمایتی به سمت ما دراز کرده اند و گروه‌های ارزیاب مدت‌ها وقت کذاشتند و این ۷۰ مقاله را انتخاب کردند که بخشی از آن در همایش خوانده می شود و تمام مقالات بصورت کتاب در می‌آید و به مراکز علمی ارسال می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این همایش در ۳روز برگزار خواهد شد که افتتاحیه آن سه شنبه سی ام بهمن ماه و اختتامیه پنجشنبه دوم اسفند ماه خواهد بود.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها