درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت‌الاسلام علم‌الهدی در قشم : وجود مجمع تقریب مذاهب اسلامی از ثمرات جمهوری اسلامی ایران است
1397/11/24 211

حجت‌الاسلام علم‌الهدی در قشم : وجود مجمع تقریب مذاهب اسلامی از ثمرات جمهوری اسلامی ایران است

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی، تشکیل امت واحده را از ماموریت‌های این مجمع برشمرد و گفت: ایجاد جریان علمای مقاومت در سوریه و لبنان از موفقیت‌های مجمع است.

حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، اظهار داشت: وجود مجمع تقریب مذاهب اسلامی از ثمرات جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به تاسیس اولیه این مجمع توسط آیت‌الله بروجردی پیش از انقلاب اسلامی تحت عنوان «دارالتقریب»، افزود: با ارتحال این عالم ربانی دارالتقریب تعطیل شد و رژیم پهلوی نیز به‌طور کلی در فکر چنین مسائلی نبود.

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: پس از وقوع انقلاب، دارالتقریب با اسم «مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی» توسط مقام معظم رهبری در سال 1369 مجددا تاسیس شد.

حجت الاسلام علم‌الهدی ادامه داد: عمده ماموریت این مجمع مربوط به خارج از کشور و در حوزه بین‌المللی است و تحقق امت واحده را دنبال می‌کند.

وی با تصریح اینکه ملت‌های مسلمان با یکدیگر هم‌دل هستند و فریضه حج نماد این همدلی و اتحاد است، اضافه کرد: در حوزه دولت‌های اسلامی برای شکل‌گیری امت واحده مشکلاتی وجود دارد و برخی از آنان دست‌نشانده اسلام‌ستیزان هستند.

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی ایجاد جریان علمای مقاومت در سوریه و لبنان را ازجمله موفقیت‌های مجمع برشمرد و گفت: این مجمع با برگزاری سمینارها و همایش‌های مختلف در سنوات اخیر توانسته علمای منطقه را در راستای مقابله با اسرائیلمتحد و یکپارچه کند.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی با اشاره به تاثیر‌گذاری اقدامات مجمع تقریب در عراق، افزود: در هر کجای دنیا که زمینه‌ای برای فعالیت مجمع و تقریب مذاهب اسلامی وجود داشته، اقدامات موثری انجام شده است.

وی بیان کرد: مذاهب در جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر ارتباطی وسیع و دوسویه دارند و این وحدت موجود از بزرگترین برکات انقلاب به شمار می‌رود.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها