درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی : انقلاب از گردنه‌های پر پیچ و خم سختی‌ها گذشت
1397/11/23 198

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی : انقلاب از گردنه‌های پر پیچ و خم سختی‌ها گذشت

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران طی چهل سال گذشته، سختی‌ها، تلخی‌ها و گردنه‌های پرپیچ و خم فراوانی را پشت سرگذاشته است.

راهپیمایی 22 بهمن 97 با حضور فرماندار، ائمه جمعه و جماعات شهرستان، مسؤولین دستگاه‌ها و اقشار و گروههای مختلف مردم بندرخمیر، در حالی در این شهر برگزار شد که حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز بعنوان مهمان ویژه و سخنران در این مراسم حضور داشت.

حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران طی چهل سال گذشته سختی‌ها، تلخی‌ها و گردنه‌های پرپیچ و خم فراوانی را پشت سرگذاشته و امروز انقلاب اسلامی ایران نه تنها الگوی مسلمانان بلکه الگوی هر مستضعفان در جهان می‌باشد و طی این  سال‌ها در برابر همه دسیسه‌های و خرابکاری دشمنان مقاومت وایستادگی کرده است.

وی افزود: بسیاری از بزرگان عدد چهل را عدد کمال ذکر کرده اند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری، انقلاب پس از این همه سختی‌ها و مقاومت، هم اکنون به بلوغ و شکوفایی رسیده است.

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه اضافه کرد: انقلاب خواهد ماند و همه ما وظیفه داریم این انقلاب را به نسل‌های بعدی برسانیم چرا که این انقلاب ثمره خون شهیدان است و آنها با خون خود این شجره طیبه را آبیاری کرده اند.

وی همچنین گفت: باید این انقلاب به نسلهای بعدی رسانده شود و به آن‌ها  گوشزد شود که برای به ثمر رسیدن آن زحمات زیادی کشیده شده است.

علم الهدی در ادامه ابراز داشت: مردم ما طی این سال‌ها بالاخص در اوایل انقلاب سختی‌های زیادی را تحمل کرده اند، اما پشتیبانی خداوند از این نظام طی این دوران باعث شده که کشور ما از ظرفیت‌های بالایی به‌خصوص در زمینه توان نظامی بهره‌مند شود و این به برکت رهبر فرزانه انقلاب و مردمی است که راه مقاومت و ایستادگی را انتخاب کرده اند.

معاون امور ایران در مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه به حمایت ایران از کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت ما از این کشورها حمایت از خط مقاومتی بود که در برابر دشمنان ایستادگی و پایداری کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی افزود: چهل سال است که انقلاب اسلامی ایران برای اسلام در کشورهای دیگر هزینه کرده است و برای ما بحث عرب و عجم مطرح نبوده بلکه حمایت ما، حمایت از مردم مسلمان و مظلوم در آن کشورها بوده است و انقلاب ما همیشه پشتبان مظلومین در هر جایی از دنیا بوده است.

وی همچنین گفت: مردم ما امروز با سربلندی در دنیا، علاوه بر مشکلات اقتصادی از انقلاب پشیمان نیستند و حضور یکپارچه آنان در این راهپیمایی نشان  از این علاقه‌مندی آنان می‌باشد و این حضور سیلی محکمی بر دشمنان و بدخواهان نظام خواهد بود.

معاون امور مجامع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به نقش تقریب مذاهب در شکل گیری وحدت اسلامی، گفت: در مجمع تقریب مذاهب تمامی علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی بخصوص علمای اهل سنت در کنار علمای تشیع حضور دارند و این از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

وی در خاتمه افزود: شهر بندرخمیر مظهر تقریب مذاهب اسلامی می‌باشد و امام جمعه اهل سنت و تشیع این شهر، عضو این مجمع هستند و در تمامی کنفرانس‌های داخلی و خارجی حضور دارند و در کنار مردم در همه مجالس و محافل شرکت می‌کنند.

پیش از این نیز حجت الاسلام و المسلمین صفائی حائری امام جمعه شهرستان بندرخمیر ابراز امیدواری کرد: مسؤولین آلام و دردهای مردم را تسکین دهند و افرادی که در زلزله اخیر دچار زیان و خسارت شده است، مشکلات آنها را رسیدگی کنند.

وی همچنین گفت: زلزله دیروز در شهرستان بندرخمیر نسبت به زلزله استان کرمانشاه  0.9 ریشتر کمتر بوده، اما خوشبختانه تلفات جانی نداشته و دچار خرابی کمتری شده که باید شکرگزار خداوند باشیم.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها