چاپ کردن این صفحه
آیت الله نور مفیدی : برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌ بن‌ زید سبب تقویت وحدت اقوام در گلستان می‌شود
1397/11/13 193

آیت الله نور مفیدی : برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌ بن‌ زید سبب تقویت وحدت اقوام در گلستان می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌بن‌زید(ع) در استان می‌تواند سبب وحدت هر چه بیشتر شیعه و سنی در استان گلستان شود.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در دیدار اعضای کنگره بین المللی یحیی‌بن‌ زید(ع) اظهار داشت: زید (ع) مورد تائید شیعه و سنی است و این کنگره‌ها می تواند به وحدت بیشتر شیعیان منجر شود.

وی تصریح کرد: حرکت زید(ع) مورد تائید امام جعفر صادق(ع) بود و با برگزاری این کنگره باید مراقبت شود که تبلیغاتی که انجام می‌شود اختصاصی به شیعه نداشته باشد.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه یحیی بن زید (ع) مورد توجه ترکمن‌های منطقه بوده است، خاطرنشان کرد : با برگزاری این کنگره باید به اتحاد و وحدت بین شیعه  و سنی توجه شود.

وی  با بیان اینکه اختلاف‌هایی تاریخی وجود دارد، افزود: برکاتی که این کنگره خواهد داشت می‌تواند به وحدت جامعه کمک کند و باید این کنگره به کاهش اختلافات منجر شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: حرکت زید(ع) مورد تائید امام صادق(ع) بود و احترام به زید می‌تواند یک حرکت بین‌المللی باشد چرا که زیدی‌ها در همه‌جا هستند و برخی از برادران ترکمن ما به اهتمام به زید دارند.

منبع : تسنیم