درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 1 آبان 1398 23 صفر 1441 Wednesday 23 October 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله نور مفیدی : برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌ بن‌ زید سبب تقویت وحدت اقوام در گلستان می‌شود
1397/11/13 232

آیت الله نور مفیدی : برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌ بن‌ زید سبب تقویت وحدت اقوام در گلستان می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: برگزاری کنگره بین‌المللی یحیی‌بن‌زید(ع) در استان می‌تواند سبب وحدت هر چه بیشتر شیعه و سنی در استان گلستان شود.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در دیدار اعضای کنگره بین المللی یحیی‌بن‌ زید(ع) اظهار داشت: زید (ع) مورد تائید شیعه و سنی است و این کنگره‌ها می تواند به وحدت بیشتر شیعیان منجر شود.

وی تصریح کرد: حرکت زید(ع) مورد تائید امام جعفر صادق(ع) بود و با برگزاری این کنگره باید مراقبت شود که تبلیغاتی که انجام می‌شود اختصاصی به شیعه نداشته باشد.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه یحیی بن زید (ع) مورد توجه ترکمن‌های منطقه بوده است، خاطرنشان کرد : با برگزاری این کنگره باید به اتحاد و وحدت بین شیعه  و سنی توجه شود.

وی  با بیان اینکه اختلاف‌هایی تاریخی وجود دارد، افزود: برکاتی که این کنگره خواهد داشت می‌تواند به وحدت جامعه کمک کند و باید این کنگره به کاهش اختلافات منجر شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: حرکت زید(ع) مورد تائید امام صادق(ع) بود و احترام به زید می‌تواند یک حرکت بین‌المللی باشد چرا که زیدی‌ها در همه‌جا هستند و برخی از برادران ترکمن ما به اهتمام به زید دارند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها