درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 29 تير 1398 17 ذی‌القعده 1440 Saturday 20 July 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نواف الموسوی : آمریکا و آل سعود به دنبال شکاف شیعه و سنی هستند
1397/09/24 248

نواف الموسوی : آمریکا و آل سعود به دنبال شکاف شیعه و سنی هستند

عضو فراکسیون پارلمانی حزب‌الله در دیدار با هیئتی از حماس گفت که محور آمریکایی، صهیونیستی، سعودی در تلاش برای از بین بردن وحدت اسلامی از طریق ایجاد شکاف شیعه و سنی است.

نواف الموسوی عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان دیروز در دفتر خود در شهر صور با هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس دیدار کرد. این هیئت فلسطینی شامل مشیر المصری معاون جهاد طاها مسئول سیاسی جنبش حماس در لبنان و عبدالمجید العوض مسئول سیاسی جنبش حماس در شهر صور بود.

دو طرف در این دیدار بر ضرورت استمرار همگرایی و گفتگوها میان ساختارهای مختلف جامعه لبنان و فلسطین برای استحکام دو عرصه و تقویت مناسبات بین ملت‌های فلسطین و لبنان تاکید کردند.

حاضران در این جلسه همچنین بر ضرورت اتحاد در برابر دشمن صهیونیستی و اقدامات تجاوز طلبانه این رژیم تاکید و اعلام کردند که اصرار دارند لبنان باید به عنوان میهنی برای مقاومت و رویکردهای عربی در راستای خدمت به آرمان فلسطین باقی بماند. آنها همچنین با اشاره به دستاوردهای محقق شده در جنگ اخیر غزه ابراز داشتند که این پیروزی در نتیجه پایداری و صبر و وحدت گروه‌های مقاومت به دست آمد که موفق شدند درگیری ها را با دقت بسیار بالایی مدیریت کنند. همچنین این درگیری‌ها ثابت کرد که مقاومت فلسطین قدرت و ابتکار استفاده از امکانات نظامی را در اختیار دارد و می‌تواند پروژه‌ها و تجاوزهای رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه کند.

المصری در این دیدار تأکید کرد که گزینه استراتژیک ملت فلسطین، گزینه مقاومت باقی خواهد ماند؛ چرا که رویکردهای سازش پذیری و مذاکره با شکست مواجه شده است. وی افزود: ما اعتقاد داریم چیزی که در این عرصه مورد نیاز است وحدت مواضع در عمق استراتژیک عربی و اسلامی در خصوص آرمان فلسطین است.

وی فلسطین و لبنان را شریک در گزینه استراتژیک مقاومت و مقابله با دشمن صهیونیستی دانست و تأکید کرد که اراضی که اشغال شده باید با گزینه مقاومت آزاد شود.

الموسوی نیز در این دیدار بر وحدت امت اسلامی تاکید کرد و ابراز داشت یکی از مهمترین ابزارهایی که دشمن صهیونیستی و متحدانش به ویژه آمریکا و رژیم آل سعود به کار می‌گیرند، تلاش برای از بین بردن وحدت اسلامی از طریق ایجاد شکاف مذهبی میان اهل تسنن و شیعیان است.

این مقام حزب الله لبنان ابراز داشت امروز بیش از هر زمان دیگر می‌توان گفت که آینده برای مقاومت و حامیان آن است و ان‌شاء الله این امت آزاده، فلسطین را به صورت کامل آزاد خواهند کرد.

منبع : تسنیم 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها