درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 26 مرداد 1398 15 ذی‌الحجه 1440 Saturday 17 August 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله نوری‌همدانی: دشمنان در پی اختلاف‌افکنی بین شیعه و اهل سنت هستند
1397/09/24 253

آیت‌الله نوری‌همدانی: دشمنان در پی اختلاف‌افکنی بین شیعه و اهل سنت هستند

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمنان با استفاده از ابزار گوناگون در پی اختلاف فرافکنی میان شیعه و اهل سنت هستند، گفت: وحدت و اتحاد از ابزار مهمی بوده که باید در مقابله با این نوع دشمنی به کار گرفته شود.

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مسئولین مجمع جهانی اهل‌ بیت(ع) که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه دشمنان با استفاده از ابزار گوناگون در پی اختلاف‌افکنی میان شیعه و اهل سنت هستند، اظهار داشت: وحدت و اتحاد از ابزار مهمی بوده که باید در مقابله با این نوع دشمنی به کار گرفته شود.وی افزود: هم‌ اکنون با توجه به کشاکشی که با آمریکا و آل سعود داریم، روشنگری و تبلیغ ارکان اصلی شیعه و همچنین، امدادرسانی به مسلمانان مظلوم جهان از ابزارهای  مقابله با دشمنان اجیرشده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به شخصیت بزرگ حضرت ابوطالب(ع) بیان کرد: یکی از شخصیت‌های مهم صدر اسلام جناب ابوطالب هستند که در آن زمان حامی پیامبر و دین اسلام بودند که برخی از دشمنان اسلام با خباثت تمام نظر به کفر این شخصیت ارزشمند در صدر اسلام دارند که این صحبت ازنظر علمای شیعه و علمای اهل سنت با استناد بر تاریخ و تفاسیر قرآنی غلط است.

وی با تأکید بر اینکه باید چهره  و شخصیت جناب ابوطالب(ع) کاملاً روش شود، ابراز کرد: در جلد هشتم کتاب الغدیر علامه امینی، صد صفحه درباره چهره و شخصیت حضرت ابوطالب(ع) که در آن مقطع تاریخی فردی تأثیرگذار بوده صحبت شده که حمایت بدون کم‌وکاست از پیامبر و اسلام، ایمان و معنویت حضرت ابوطالب و نیز مسئله تأثیرگذاری فرهنگی و شخصیت ادبی ازجمله نکات شخصیتی این بزرگوار است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها