درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 29 شهريور 1398 20 محرم 1441 Friday 20 September 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت الاسلام سید حامد علم‌الهدی در مراسم افتتاح دانشگاه مذاهب اسلامی در استان گلستان حضور یافتند
1397/09/10 231

حجت الاسلام سید حامد علم‌الهدی در مراسم افتتاح دانشگاه مذاهب اسلامی در استان گلستان حضور یافتند

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه وحدت شیعه و سنی اولویت این دانشگاه است، گفت: یکی از امتیازات دانشگاه تقریب مذاهب کشور نسبت به دیگر دانشگاه‌های فعال،ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه است.

حجت الاسلام سید حامد علم‌الهدی عصر امروز در جلسه شورای اداری با محوریت افتتاح دانشگاه تقریب مذاهب این شهرستان اظهارداشت: کار عملی مجمع جهانی تقریب مذاهب، وحدت شیعه و سنی است و در این دانشگاه به دنبال حذف و یا ادغام شیعه یا سنی نیستیم.

وی افزود: همه ما در اصول با هم مشترک هستیم و باید در موارد اشتراکات یکدیگر را کمک و در موارد اختلاف یکدیگر را با سعه صدر تحمل کنیم.

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور بیان داشت: برای ایجاد شعبه‌های این دانشگاه در مراکز استان‌ها هزینه می‌کنیم و یکی از امتیازهای این دانشگاه این است که دانشجویان و طلاب از طریق آزمون پذیرفته می‌شوند و می‌توانند تا مقطع دکتری رایگان تحصیل کنند.

وی ادامه داد: در آینده اولویت انتصاب امامان جمعه شیعه و سنی، صدور مجوز برای دفترخانه ازدواج و طلاق و حضور روحانیون در امور حج، با طلاب و افرادی است که فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

عبدالکریم جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهارداشت: با راه‌اندازی این دانشگاه وحدت به معنای واقعی بین مردمان شیعه و سنی و مذاهب مختلف تحقق می‌یابد.

وی افزود: مسئولان باید الگو وحدت برای مردم باشند. در جامعه ای که علمای شیعه و سنی در کنار هم قرار گیرند و مسئولان نیز با وحدت در کنار علما باشند،بی شک مردم وحدت را مهم جلوه می دهند.

حجت الاسلام محمود ترابی،امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: راه‌اندازی این دانشگاه گام بزرگی در تحقق واقعی تقریب و ارتقا سطح علمی شهرستان است.

وی افزود: توسعه متوازن، عدالت اجتماعی و آموزشی یک سرمایه بزرگ است که با راه‌اندازی این دانشگاه از امروز آغاز می‌شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها