درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 29 شهريور 1398 20 محرم 1441 Friday 20 September 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی: نباید به‌عنوان یک مسلمان در برابر ظلم به مردم فلسطین بی‌تفاوت بود
1397/09/10 185

آیت‌الله اراکی: نباید به‌عنوان یک مسلمان در برابر ظلم به مردم فلسطین بی‌تفاوت بود

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی فلسطین را بخشی از قلمروی حکومت امام زمان(عج) دانست و گفت: نمی‌توان به‌عنوان یک مسلمان در برابر ظلم به مردم فلسطین بی‌تفاوت بود.

آیت‌الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه مصلی قدس، ویژگی‌های انبیای الهی را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: پیامبران الهی واسطه میان خدا و مردم بوده و کانال‌های اعمال ولایت خدا بر روی زمین هستند.

وی با اشاره به پیمان گرفتن خداوند متعال از تمامی پیامبران  قبل از رسول اکرم(ص) برای یاری‌رساندن به او افزود: بعد از ظهور امام زمان(عج) حضرت عیسی نیز به  ایشان اقتدا کرده و به یاری امام عصر(عج) خواهد آمد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان وظایف همه مسلمانان در یاری‌رساندن به دین حضرت محمد(ص) ابراز کرد: حضرت عیسی به پیمان نصرت پیامبر گرامی اسلام عمل کرده و با یاری‌رساندن به امام زمان(عج) به او اقتدا می‌کند.

آیت‌الله اراکی وظیفه همه مسلمانان را جمع‌کردن همگان بر گرداگرد پیامبر اکرم(ص) دانست و ادامه داد: بر اساس روایات شیعه و سنی اطاعت و پیروی از ائمه (ع) همانند اطاعت از حضرت محمد(ص) بوده و در زمان غیبت امام عصر(عج) تبعیت از ولایت‌فقیه درواقع ولایتی برای تداوم امامت بین دو برهه زمانی آغاز غیبت و ظهور امام زمان(عج) است.

وی با تأکید بر زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) تصریح کرد: شیعه و سنی و همه مسلمانان معتقد هستند که ولایت آخرالزمان مربوط به صاحب‌الزمان(عج) بوده و همه موظف‌اند جامعه اسلامی را برای اطاعت از آن حضرت آماده کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به متواتر بودن روایات مربوط به امام عصر(عج) در میان اهل سنت اظهار داشت: مردم باید ولایت و حکومت امام زمان(عج) را پذیرفته و از ایشان تبعیت کنند، چراکه همه کشورهای اسلامی قلمرو  امروزی آن حضرت است.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه همه مسلمانان جزو ملت امام زمان(عج) هستند، خاطرنشان کرد: همه موظف هستند دل‌های مسلمانان جهان را به یکدیگر نزدیک کنند تا آنکه زمینه ظهور آن حضرت هر چه زودتر فراهم شود.

وی فلسطین را بخشی از قلمروی حکومت امام زمان(عج) دانست و گفت: نمی‌توان به‌عنوان یک مسلمان در برابر ظلم به مردم فلسطین بی‌تفاوت بود، و همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی در قلمرو حکومت امام عصر(عج) قرار دارند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها