درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 30 فروردين 1398 13 شعبان 1440 Friday 19 April 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
لاریجانی در اختتامیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت : آرایش جدید منطقه طبیعی نیست
1397/09/05 134

لاریجانی در اختتامیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت : آرایش جدید منطقه طبیعی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرایش جدید منطقه طبیعی نیست گفت: مخالفت ما با عربستان و امارات به‌دلیل رفتار جنایتکارانه آنهاست.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، شامگاه دوشنبه پنجم آذرماه در مراسم اختتامیه این اجلاس که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به ضرورت وحدت اظهار داشت: نکته‌ای مهمی که در منطقه مواجه هستیم تحرکات منطقه است که باید این معرکه را به درستی بشناسیم تا به بیراهه نرویم.

لاریجانی با اشاره به خصوصیات تحرکات منطقه به برهم ریختگی امنیتی پرداخت و گفت: این درحالی است که  شیعه و سنی سالها با یکدیگر زندگی می‌کردند و مشکلی نداشتند اما این ریشه این بحران ناامنی به تشکیل گروه‌های تروریستی برمیگردد که داعیه خلافت داشته و منتج به خونریزی می‌شود.

رئیس مجلس به مسابقه‌تسلیحاتی در منطقه اشاره کرد و گفت: حجم زیادی سلاح وارد منطقه می‌شود که واقعی نیست و برخی کشورها سه برابر وسعت خود سلاح خریداری کرده‌اند.

لاریجانی با بیان اینکه صف‌های جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است تصریح کرد: این آرایش جدید طبیعی نیست؛ در حالی که یک دشمن جدی مانتد رژیم صهیونیستی داریم و آن را رها کنیم طبیعی نیست و پشت پرده‌ای دارد.

رئیس مجلس دشمن اصلی اسلام را رژیم صهیونیستی دانست و افزود: مخالفت ما با عربستان و امارات به‌دلیل رفتار جنایتکارانه آنهاست و ما به این جهت به آنها خرده می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه ما کشورهایی امثال عربستان و امارات را کشور اسلامی می‌دانیم اما آنها راه را غلط می‌روند و انتظار دارند ایران از آنها حمایت کند، تصریح کرد: حوثی‌ها بخشی از مردم یمن هستند، چرا سعودی‌ها در کشور یمن دخالت می‌کنند؟

لاریجانی با اشاره به درخواست وساطت علی عبدالله صالح با حوثی‌ها و کارشکنی سعودی در این زمینه یادآور شد: بنابراین اینها مساله نیست؛ حتی ماهیت تروریست‌ها نیز مساله و ریشه اصلی نیست و آنها صرفا ابزار هستند. 

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه وحدت بین فرق اسلامی مساله‌ای استراتژیک برای جمهوری اسلامی است و در هیج شرایطی به خاطر منافع مسلمانان آن را رها نمی‌کنیم، گفت: ما اگر به حزب الله کمک می‌کنیم به حماس و جهاد اسلامی نیز کمک می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشورهایی که دوره‌گردی همچون نتانیاهو را راه می‌دهند، ظرفیت خود را از دست می‌دهند تصریح کرد: مساله ما ایجاد هلال شیعی نیست و ایران نیازی به این مساله ندارد.

لاریجانی هدف معامله قرن را تسلط اسرائیل بر منطقه دانست و افزود: با ایجاد این فرسایش فعلی در منطقه، دشمن تصور می‌کند کشورهای اسلامی دیگر چیزی ندارند و درصدد هستند به ماجرای فلسطین خاتمه بدهند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه چپاول منطقه برای آمریکا یک مساله اصلی است، یادآور شد: قراردادهای متعدد و بزرگ آمریکا با سعودی و کشورهای کوچک عربی یک تحول مهم است و آنها می‌خواهند یک آرایش جدید سیاسی درست کنند لذا نیاز دارند که ایران را تبدیل به سیبل کنند.

رئیس مجلس یکی از ابزارهای این کار را ایجاد تفرقه مذهبی و دوشیدن کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: بعید است مردم فلسطین تحت هر شرایطی فراموش شوند.

وی با بیان اینکه مردم منطقه از اسرائیل نفرت داشته و آن را غده سرطانی می‌دانند تصریح کرد: مردم در دنیای امروز مطلع هستند.

لاریجانی با اشاره به کارشکنی سعودی به نفع رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ما از کشورهایی که خطای قبلی را تکرار و در کنار آمریکا قرار بگیرند و بخواهند اجازه تسلط اسرائیل در منطقه‌ را بدهند، نمی‌گذریم و اجازه نمی‌دهیم معامله قلابی قرن شکل بگیرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه حکام کشورهای اسلامی نباید در مقابل اسرائیل خود را ارزان بفروشند تصریح کرد: بهتر است برخی حکام کشورهای عربی از جمله سعودی بیش از این خود را مضحکه نکنند و راهشان را تغییر دهند.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها