درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 6 خرداد 1398 22 رمضان 1440 Monday 27 May 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
جزئیات برنامه‌های معاونت ایران مجمع تقریب برای سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت
1397/08/22 355

جزئیات برنامه‌های معاونت ایران مجمع تقریب برای سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه امسال بیشتر از 150 مهمان داریم که عمده آنها را علمای اهل سنت شناخته شده تشکیل می‌دهند، گفت: حدود 70 درصد مهمانان امسال کنفرانس وحدت جدید هستند.

 از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.

بررسی مهمترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضا با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می‌شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه های مختلفی مواجه است و رسانه های مختلف با تولید برنامه های متنوع سعی در ترویج اندیشه های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند. بنابراین ضرورت برگزاری این کنفرانس‌ها دو چندان می شود چرا که اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه ها خنثی می شود.

در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته‌اند که در ادامه می‌آید: 

حجت الاسلام و المسلمین سید حامد علم الهدی معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های مهم مجمع جهانی تقریب برگزاری سالانه کنفرانس وحدت اسلامی در کشور است گفت: کنفرانس امسال با حضور 50 مهمان خارجی از کشور مختلف برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی افزود: با توجه به نقشه های که دشمن برای کشورما ترسیم کرده تا ما را از تمامی جهات در تنگنای اقتصادی و تحریم قرار دهد، با وجود چنین شرایطی برگزاری این کنفرانس در حال حاضر بیش از پیش اهمیت دارد.

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه کنفرانس وحدت امسال دارای ویژگی خاصی است، عنوان کرد:مهمانان داخلی و خارجی شرکت کننده در این کنفرانس به این مسئله واقف هستند که دشمن تمامی سعی و کوشش خود را می‌کند تا این کنفرانس بین المللی برگزار نشود.

 وی ادامه داد: زمانی که ما برای مهمانان خارجی کنفرانس دعوت نامه میفرستیم  تا برای حضور در این مراسم بین المللی شرکت کنند از طرف دولت‌های خود مورد تهدید جانی قرار می‌گیرند ولی با این وجود این افراد آمادگی خود را برای شرکت در کنفرانس وحدت اعلام می‌کنند.

  علم الهدی افزود: مهمانان ما در حوزه معاونت بین الملل به دو نوع تقسیم میشوند. نوع اول مهمانان عمومی ما هستند که سه الی چهار هزار کارت دعوت برای آنها ارسال شده و این افراد عموما از فرهیختگان، اساتید دانشگاه و حوزه، صاحبان فکر، رسانه ای و غیر هستند؛ مهمان دیگر ما، مهمانان خاص هستند که ما به آنها مهمانان اسکانی می‌گوییم و آنها نیاز به اسکان در هتل دارند.

*70 درصد مهمانان امسال کنفرانس وحدت جدید هستند 

وی با اشاره به اینکه امسال بیشتر از 150 مهمان داریم که عمده آنها را علمای اهل سنت شناخته شده تشکیل می‌دهند، گفت: حدود 70 درصد مهمانان امسال کنفرانس وحدت جدید هستند که عمدتا استاد دانشگاه، فعال تقریبی،فرماندار و غیره هستند که اسکان داده میشوند.

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه مهمانان کنفرانس وحدت در روز دوم با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت، گفت: مهمانان داخلی ما چیزی حدود 150 نفر از شخصیت های داخلی برجسته اهل سنت، چهره های داشگاهی و حوزوی هستند. استان های مدعو ما کرستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر،سیستان بلوچستان، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، گلستان و گیلان است.

 معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: 13 نفر از این مهمانان سادات هستند چون یکی از کمیسیون های ما، کمیسیون سادات است، 20نفر از اساتید دانشگاه هستند، 15 نفر از فعالان فرهنگی و بقیه مهمانان ائمه جمعه و مدیران و اساتید حوزه های علمیه اهل سنت هستند.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها