درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 6 خرداد 1398 22 رمضان 1440 Monday 27 May 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
برگزاری همایش بین‌المللی دانشجویی با موضوع وحدت جهان اسلام در کربلا
1397/07/10 155

برگزاری همایش بین‌المللی دانشجویی با موضوع وحدت جهان اسلام در کربلا

دبیر ستاد ملی اربعین دانشگاهیان از برگزاری همایشی علمی بین المللی با موضوع وحدت جهان اسلام در کربلا همزمان با پیاده روی اربعین خبر داد.

غفاری، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، در نشست ستاد اربعین دانشگاهیان با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی و پیاده‌روی اربعین گفت: پیاده‌روی اربعین صرفا یک راهپیمایی و حرکت نمادین نیست بلکه با خود پیام‌های متعددی را همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه شاهد پیامدها و آثار مثبت این‌گونه اقدامات در دانشگاه‌ها هستیم، افزود: شرکت دانشگاه‌ها در این برنامه عظیم همکاری و همراهی متعددی را می‌طلبد. با توجه به برگزاری راهپیمایی اربعین در سالهای گذشته آمار و اثرگذاری خوبی از این راهپیمایی صورت گرفته است.

 در ادامه این نشست نیک‌روش، دبیر ستادملی اربعین دانشگاهیان و مسئول سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: امسال مطابق سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی در این زمینه شکل گرفته است که برخی در قالب هماهنگی بین سایر ارگان‌ها نظیر سازمان وظیفه عمومی و ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت کشور و نهاد رهبری بوده است.

وی گفت: اقدامات خوبی انجام شده تا زمینه برگزاری این مراسم به شکل مناسبی با حضور دانشگاهیان انجام شود.

دبیر ستادملی اربعین دانشگاهیان در ادامه گفت: مهمترین مسئله برای دانشجویان در این بخش مسئله خروج از کشور بود که با استفاده از سامانه سقای نور و انجام کلیه خدمات به شکل اینترنتی و الکترونیک شاهد کم شدن زمان صدور درخواست و مجوز دانشگاهیان خواهیم بود.

نیک روش تصریح کرد: برای هماهنگی و برنامه ریزی اقداماتی که به صورت جدی در این بخش انجام خواهد شد بیش از 100 جلسه در سطح کشور برگزار شده است.

وی گفت: یکی از اقدامات ما در این زمینه تسهیل کردن اعزام کاروانی برای مشتاقان زیارت اولی و دانشجویان دختر است که امیدواریم امسال تسهیلات لازم در این بخش بیشتر از سالهای قبل صورت گیرد.

دبیر ستادملی اربعین دانشگاهیان همچنین به برگزاری موکبهای مختلف دانشگاهی در مسیر پیاده روی اربعین اشاره و تصریح کرد: یکی از این موکب‌ها، موکب بین المللی جهان اسلام برای همگرایی دانشجویان جهان اسلام است تا بتوانیم بیشتر از قبل به این برنامه به شکلی فرصت‌گونه و در شرایطی که دشمنان تلاش می‌کنند، بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند، بنگریم و زمینه وحدت هرچه بیشتر مسلمانان را فراهم کنیم.

نیک روش گفت: همایش علمی بین‌المللی دانشجویی با حضور دانشجویان مختلف جهان اسلام و با محوریت دانشگاه علامه طباطبایی در ایام اربعین در کربلا برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه سوگواری که به همت دانشگاه شهید چمران اهواز نیز برگزار خواهد شد به منظور جمع آوری آثار دانشگاهیان در این بخش نیز برگزار خواهد شد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها