درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 6 خرداد 1398 22 رمضان 1440 Monday 27 May 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مولانا اسحاق عالم اهل سنت پاکستان : عدم‌بیان فضائل اهل‌بیت(ع) نشانه بغض و کینه است
1397/06/27 138

مولانا اسحاق عالم اهل سنت پاکستان : عدم‌بیان فضائل اهل‌بیت(ع) نشانه بغض و کینه است

«مولانا اسحاق» از علمای بزرگ اهل‌حدیث پاکستان با انتقاد شدید از افرادی که مانع نقل فضائل اهل‌بیت(ع) می‌شوند آنها را کینه‌جو دانست.

در حالی که بسیاری از مذاهب اسلامی به‌خصوص اهل‌سنت در پاکستان مراسم عزاداری سالار شهیدان را برگزار می‌کنند برخی افراط‌گرایان تحت آموزه‌های وهابیت مانع بیان فضائل اهل‌بیت(ع) می‌شوند.

مولانا اسحاق با انتقاد از این افراد اعلام کرد: این‌همه بغض و کینه از کجا می‌آید که احادیثی که راجع به فضائل اهل‌بیت(ع) است بیان نمی‌شود؟

این عالم بزرگ اهل‌حدیث پاکستان تصریح کرد: حتی در کتب ما نیز گریه بر امام حسین(ع) جزو سنت نبوی(ص) ذکر شده است و دلیلی وجود ندارد که این احادیث ذکر نشود.

وی تأکید کرد: برخی افراد کینه‌جو حتی حاضر نیستند احادیثی را که راجع به فضائل اهل‌بیت(ع) است و در کتب منبع ما ذکر شده بیان کنند.

گفتنی است علاوه بر شیعیان پاکستان 80 درصد از اهل‌سنت این کشور نیز به سالار شهیدان عشق می‌ورزند و در مجالس عزاداری ماه محرم شرکت می‌کنند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها