درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 6 خرداد 1398 22 رمضان 1440 Monday 27 May 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در گرگان : کنفرانس جهانی وحدت امسال با موضوع فلسطین در ایران برگزار می‌شود
1397/06/26 147

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی در گرگان : کنفرانس جهانی وحدت امسال با موضوع فلسطین در ایران برگزار می‌شود

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: کنفرانس جهانی وحدت ۱۵ تا ۱۷ ربیع‌الاول با موضوع فلسطین در تهران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌حامد علم‌الهدی  در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: مجمع تقریب مذاهب در 2 بخش داخلی و بین‌المللی در حال فعالیت است و بیشتر فعالیت مجمع فعالیت‌های بین الملی است.

وی افزود: برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اصلی‌ترین برنامه سالانه مجمع است که امسال کنفرانس جهانی وحدت 2 تا 4 آذر ماه برابر با 15 تا 17 ربیع الاول با موضوع اصلی فلسطین و 40 سال همراهی انقلاب با مردم فلسطین به‌مدت 3 روز در تهران برگزار می‌شود.

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: در مناسبت‌های مختلف دبیر‌کل مجمع در همایش‌های با موضوع وحدت در کشورهای مختلف شرکت کرده و تلاش دارد تا تقریب مذاهب را ترویج دهد.

وی افزود: در بخش داخلی نیز بیشترین فعالیت در استان‌های تلفیقی مانند گلستان و کردستان و غیره است که با علمای اهل سنت، مراکز فرهنگی و حوزه‌های علمیه اهل سنت در این استان‌ها ارتباط برقرار کرده و فعالیت‌های آموزشی برگزار می‌کنیم. همچنین آموزش علمای اهل سنت در کاروان‌های حج را در گذشته داشتیم و اکنون نیز اردوهای آموزشی برای فرهنگیان و مربیان اهل سنت را برگزار کردیم.

علم‌الهدی گفت: برگزاری همایش‌های منطقه‌ای و استانی را در 12 تا 13 استان در برنامه داریم که دومین همایش سادات را با حضور سادات شیعه و اهل سنت در زاهدان برگزار کردیم و تلاش داریم این همایش سادات را در استان گلستان نیز برگزار کنیم.

وی افزود: تشکل‌ها و اتحادیه‌های مختلفی نیز زیر نظر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در حال تشکیل است که تاکنون برخی از آن‌ها تشکیل شده و برخی نیز در حال تشکیل بوده که اتحادیه سادات، جوانان، بازاریان جهان اسلام و ورزشکاران از نمونه این تشکل‌ها است.

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به وحدت اهل سنت در داخل کشور، گفت: در داخل کشور شرایط بسیار خوبی داریم که این موضوع در استان گلستان این شرایط بسیار مطلوب بوده و خوشبختانه از این نظر در داخل کشور مشکل حادی نداریم. مجمع یک نهاد بین‌المللی است که به دنبال نزدیک کردن فکر مسلمانان در جهان بوده و در تلاش هستیم تا به اتحاد در سایه تقریب مذاهب دست یابیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها