درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 14 شوال 1440 Tuesday 18 June 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
شورای حراست و ثبات افغانستان: دشمنان داخلی و خارجی برای تفرقه بین شیعه و سنی تلاش می‌کنند
1397/06/20 105

شورای حراست و ثبات افغانستان: دشمنان داخلی و خارجی برای تفرقه بین شیعه و سنی تلاش می‌کنند

رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان هشدار داد که دشمنان داخلی و خارجی افغانستان تلاش می‌کنند تا با اعمال تروریستی بین شیعه و سنی، پشتون و غیر پشتون در این کشور تفرقه ایجاد کنند.

«عبدالرب رسول سیاف» رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان در مراسم بزرگداشت از سالروز شهادت احمدشاه مسعود به لزوم حفظ اتحاد و هبستگی بین مردم این کشور تاکید کرد.

وی افزود:دشمنان داخلی و خارجی افغانستان می‌خواهند بین شیعه و سنی، پشتون و غیر پشتون با پیش کشیدن برخی از مسائل تفرقه ایجاد کند.

سیاف خاطرنشان کرد، آنهایی که برای ایجاد تفرقه تلاش می‌کنند دشمن همه مردم افغانستان هستند و پیش از این شیعیان، سنی‌ها، اقوام پشتون و غیر پشتون بسیاری را به شهادت رساندند.

رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان گفت: حملات اخیر گروه تروریستی داعش به دشت برچی تنها حمله به شیعیان نبود بلکه حمله به وحدت مردم مسلمان افغانستان است.

وی افزود: آنها با اعمال تروریستی تلاش می‌کنند مذاهب اسلامی را در برابر یک دیگر قرار دهند اما مردم باید با حفظ همبستگی و اتحاد در برابر آن ایستادگی کنند.

رهبر حزب دعوت افغانستان تصریح کرد که عزت و احترام مردم این کشور در وحدت آنها نهفته است و به تلاش کشورهای همسایه که برای ایجاد اختلاف تحت عنوان قومیت تلاش می‌کنند توجهی نکنند.

سیاف اظهار داشت: به کسانی که از بیرون مداخله می‌کنند تا کشور و ملت ما را ویران کنند پیامی دارم، بخدا قسم روزی انتقام خواهیم گرفت.

وی گفت که «پیام دیگر من به مزدوران آنهاست، اگر این مشکلات حل شوند کشورهای بیرونی دیگر به شما نیاز نخواهند داشت و به منفورترین مردم تبدیل خواهید شد، بهتر است از خدمت برای بیگانه‌ها دست بکشید».

سیاف با اشاره به تلاش‌های صلح این کشور گفت: ما تشنه صلح هستیم و صلح امر خدا است اما صلحی که عزت ابروی ملت در آن نگه داشته شود اما بشرط آنکه افغانستان تقسیم نشود و جنگ پایان یابد.

رهبر حزب دعوت اسلامی خاطرنشان کرد، ما در حال تشکیل یک هیئت ملی مصالحه هستیم تا یک تیم قوی به نمایندگی از مردم و دولت افغانستان زمینه مذاکره با گروه طالبان را مساعد کند.

در حالی اخیرا گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری لویه جرگه بجای انتخابات افزایش یافته است  اما رهبر شورای حراست و ثبات افغانستان اظهار داشت که جز انتخابات راهی برای انتقال قدرت وجود ندارد.

وی افزود: نباید افغانستان را به 17 سال گذشته برگردانیم، پس نهایتا باید انتخابات را برگزار کرد زیرا هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. اما انتخابات شفاف که مورد اعتماد مردم باشد تا همه ما آن را مشروع دانسته و از آن فرمانبرداری کنیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها