درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 14 شوال 1440 Tuesday 18 June 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آخوند محمدی : محبت امام حسین(ع) در قلوب اهل تسنن «جایگاه ویژه‌ای» دارد
1397/06/20 180

آخوند محمدی : محبت امام حسین(ع) در قلوب اهل تسنن «جایگاه ویژه‌ای» دارد

مدیر حوزه علمیه محمدیه اهل سنت راز و جرگلان گفت: محبت به اهل بیت پیامبر(ص) و امام حسین(ع) در قلوب اهل‌سنت جایگاه ویژه‌ای دارد.

حاج اراز آخوند محمدی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) اظهارداشت: قیام امام حسین(ع) و یاران باوفایش نکته اوج اسلام است و این قیام و شهادت سبب شد که مسلمانان وحدت داشته باشند و همیشه در مقابل جباران، مستکبرین و ظالمین بایستند.

آخوند محمدی تصریح کرد: در بسیاری از کتب اهل‌سنت از قیام بزرگ عاشورا و اهداف این قیام و فلسفه شهادت امام حسین(ع) و مظلومیت نوه پیامبر یاد شده است.

این عالم اهل‌تسنن تصریح کرد: اهل سنت همیشه به اهل بیت پیامبر(ص) محبت داشته و دارند و در حوزه‌های علمیه اهل سنت ما کتابی به عنوان شهید کربلا داریم که این نشانگر ارادات قلبی اهل سنت به امام حسین(ع) است.

وی بیان داشت: امام حسین(ع) با قیام خودش درس آزادگی، حریت، و ایستادن در مقابل ظلم و جور و ستم را به مسلمانان جهان داد. راه و روش بزرگان دین اسلام و ادامه دادن راه آنان سبب سعادت دنیا و آخرت مسلمانان خواهد شد و الگو قراردادن امام حسین (ع) می تواند مارا به سعادت حقیقی برساند.

مدیر حوزه علمیه محمدیه اشرفدره همچنین با تأکید بر وحدت مسلمین جهان،خاطرنشان کرد: عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان ولی امر مسلمین با تقویت وحدت و حفظ آن سبب سربلندی و پیروزی امت اسلامی و مسلمانان و مایوس‌شدن دشمنان خواهد شد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها