درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 14 شوال 1440 Tuesday 18 June 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
غفاری : جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی و وحدت دانشجویان مذاهب مختلف اسلامی است
1397/06/19 133

غفاری : جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی و وحدت دانشجویان مذاهب مختلف اسلامی است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت:جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی و وحدت دستگاه‌های آموزش عالی کشور و مذاهب اسلامی اعم از شیعه و اهل سنت است.

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به وضعیت دنیای کنونی که علی رغم رشد و توسعه علم و فناوری پر از آسیب و کشمکش است، گفت: ظلم و ستم، جنگ‌های متعدد، کشتار بی رویه و مظلومانه انسان‌های بیگناه، رشد آسیب‌های اجتماعی، انواع نامردمی‌ها و تحریم‌هاو دهها نوع ناملایمات جسمی، روحی و روانی دیگر موجب سلب آرامش روحی و روانی از اکثر انسان‌ها شده است.

وی با اشاره به آیه شریفه ۱۲۴ سوره طه" یاد خدا"، " قرآن" و "پیروی از ولایت" را سه راه نجات و عبور از این تنگناها دانست و اظهار کرد: برداشتی که از آیه شریفه صورت می‌گیرد این است که اگر می‌خواهیم در دنیا وآخرت به تنگی در زندگی و معیشت نیفتیم و حیات طیبه داشته باشیم بایستی از یاد خدا، قرآن و ولایت اعراض نکنیم که راه نجات ما در این است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بر گفتمان سازی قرآنی در دانشگاه‌ها، تاکید و توجه به رشد فضائل دینی و قرآنی در دانشگاه‌ها، زمینه سازی برای تدبر و فهم بیشتر قرآن در بین اساتید و دانشجویان، زمینه سازی برای رشد خلاقیت‌های دانشجویان در زمینه‌های دینی و قرآنی، نهادینه سازی فعالیت انسان ساز دینی و قرآنی در دانشگاه‌ها از طریق فعالیت‌های داوطلبانه کانون‌های قرآن و عترت و گسترش پژوهش‌ها و مطالعات میان رشته‌ای از جمله سیاست‌هایی دانست که در معاونت فرهنگی و اجتماعی به آن پرداخته خواهد شد.

غفاری با اشاره به برگزاری دوره سی و سوم این جشنواره با حضور بیش از ۵۰ هزار نفر در شش حوزه مختلف، از جشنواره قرآن و عترت بهعنوان بادوام‌ترین، پرمخاطب ترین و متنوع‌ترین جشنواره دانشجویی کشور یاد کرد و اظهار داشت: این جشنواره نماد همگرایی دستگاه‌های آموزش عالی کشور و مذاهب اسلامی اعم از شیعه و اهل سنت است. چرا که در آن همه دستگاه‌های آموزش عالی کشور و دانشجویان از مذاهبمختلف اسلامی مشارکت داشته و برگزیدگان آن در بخش حفظ کل و قرائت معمولاً به سطح بین الملل معرفی می‌شوند.

وی در پایان از زحمات تمامی کارشناسان دینی و قرآنی دانشگاه‌های سراسر کشور که در حوزه‌های مختلف دینی و قرآنی در دانشگاه‌ها فعالیت دارندقدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد که اولین نشست تخصصی کارشناسان دینی و قرآنی فتح بابی برای ترویج و جذب مخاطب بیشتر و فعالیت‌های متنوع در عرصه دینی و قرآنی دانشگاهیان باشد.

سی و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور ۴۵۰ مهمان از دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی سراسر کشور برگزار و شرکت‌کنندگان در بخشهای آوایی، معارفی، هنری، ادبی، فناوری و پژوهشی در دانشگاه زنجان حضور داشتند.

جشنواره در بخش آوایی با حضور ۱۷۸ نفر و در بخش معارفی باحضور ۱۷۲ نفر برگزار شد. همچنین در سایر بخشهای هنری، ادبی، پژهشی و فناوری پیش از جشنواره به دبیرخانه ارسال و داوری شده بود در مراسم اختتامیه از رتبه‌های اول تا سوم همه بخش‌ها تقدیر شد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها