درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 28 خرداد 1398 14 شوال 1440 Tuesday 18 June 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله اراکی در همایش سادات شیعه و سنی در زاهدان: سادات باید راه و رسم رسول خدا را در جامعه زنده کنند
1397/06/19 173

آیت الله اراکی در همایش سادات شیعه و سنی در زاهدان: سادات باید راه و رسم رسول خدا را در جامعه زنده کنند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سادات باید راه و رسم رسول خدا(ص) که مهمترین میراث جد آنان است را در جامعه اسلامی زنده کنند.

آیت الله محسن اراکی در همایش خیر کثیر در زاهدان اظهار داشت: جامعه سادات می‌تواند زمینه ساز ایجاد امت صالح محمدی (ص) باشد چون نقش سادات در شکل گیری جامعه عدل اسلامی یک سنت حتمی الهی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: مساله سادات موضوع کوچکی نیست و با توجه به اینکه این اجتماع و تمامی اجتماعات مربوط به تکریم ذریه رسول خدا است و کاری تشریفاتی نیست نباید تصور کرد که این کار صرف احترام به سادات انجام می شود بلکه این امر با هدف نزدیک شدن به تشکیل امت واحد اسلامی و گردهمایی سادات تشیع و تسنن برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه شکل گیری جامعه عدل الهی روی زمین قانونی دارد تصریح کرد: این شکل گیری آغازش از خلافت فردی است و خداوند متعال شخصی را به عنوان جانشین خود در زمین خلق می کند و این کار برای آن است که آن کاری که خداوند می کند ایشان در زمین اجرایی و در واقع کار الهی و اقامه عدالت کنند و این انتخاب برای این است که خواست و اراده خداوند روی زمین اقامه شود.

وی عنوان کرد: قیام برای انجام امر خداوند را پیامبران انجام می دهند که اولین کار آنان به وجود آوردن امت الهی است و در میان انبیای الهی فقط این امر به حضرت محمد (ص) واگذار شد.

آیت الله اراکی افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر و انجام دیگر واجبات الهی ابتدا درون جامعه سادات شکل بگیرد به ‌طور قطع این جامعه می تواند زمینه ساز ایجاد امت صالح محمدی شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها