درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 1 جمادی‌الثانی 1441 Monday 27 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
آغاز ثبت نام آزمون اختصاصی پذیرش روحانیون مدارس علوم دینی اهل سنت در دانشگاه مذاهب اسلامی
1394/12/16 7086

آغاز ثبت نام آزمون اختصاصی پذیرش روحانیون مدارس علوم دینی اهل سنت در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی بر اساس مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، با همکاری شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور از بین برادران و خواهران طلبه مدارس علوم دینی اهل سنت در دو رشته "فقه و حقوق شافعی" و "فقه و حقوق حنفی" در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی 96 - 95 در شهرستان‌های سنندج، زاهدان و بندرعباس بر اساس مشخصات مندرج در این اطلاعیه دانشجو می پذیرد.

 

الف) شرایط عمومی پذیرش:

 

 

 

اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران عدم اشتهار به اعمال خلاف شئون طلبگی عدم سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح داشتن سلامت و توانایی کامل جسمی (جانبازان انقلاب اسلامی از این شرط مستثنی هستند) حداکثر سن 30 سال می باشد. (متولد 1364 به بعد) داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم سربازی

 

تبصره:  طلابی که از معافیت تحصیلی حوزه علمیه برخوردار می باشند بصورت کتبی موافقت مرجع مذکور را نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی ارائه نمایند.

 

ب) شرایط اختصاصی پذیرش:

 

 

 

علاقمندی به تقریب و همبستگی مذاهب اسلامی داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی یا دریافت تأییدیه تحصیلی مقدمات و یا مدرک تحصیلی سطح یک از دفاتر امور اهل‌سنت نمایندگان ولی فقیه یا مراکز بزرگ اسلامی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

 

تبصره: طلابی که دارای مدرک دیپلم می باشند می بایست گواهی دفاتر امور اهل سنت مبنی بر سابقه آموزشی در مدارس علوم دینی را ارائه نمایند.

 

پذیرش نهایی پذیرفته شدگان آزمون کتبی، منوط به قبولی در آزمون شفاهی (مصاحبه) می باشد.

 

تذکر 1: محل تحصیل و آزمون متقاضیان رشته فقه وحقوق شافعی شهر سنندج و بندرعباس و متقاضیان رشته فقه و حقوق حنفی شهر زاهدان می باشد. تذکر 2 : ادامه تحصیل در هر رشته مطابق با مذهب متقاضی می باشد.   

 

ج) اطلاعات لازم:

 

 

 

ظرفیت پذیرش در هر رشته 30 نفر می باشد. زمان دوره آموزشی 4 سال تحصیلی از تاریخ شروع خواهد بود. روش تحصیل در این دانشگاه بر اساس استفاده از تجربیات جدید حوزه و دانشگاه می‌باشد و دانشگاه با توجه به مقتضیات خاص خود مواد درسی لازم را که صلاح بداند به صورت پیش نیاز در طول ترم اضافه می نماید. نظام درسی این دانشگاه واحدی است و واحدهای درسی در هر ترم تحصیلی بر حسب مقتضیات دانشگاه عرضه می گردد. کلاسهای درسی به صورت حضوری تشکیل خواهد شد و حضور دائم طلبه در همه کلاسها و برنامه ها ضروری است. طلبه متعهد می باشد کلیه ضوابط و آیین نامه‌های داخلی دانشگاه را رعایت و اجرا نماید.

 

د) مواد و منابع آزمون، تعداد سؤال و ضرایب آن‌ها:

 

 

 

مواد آزمون منابع آزمون ضرایب
  فقه رشته حنفی – مختصر القدوری رشته شافعی – متن ابی شجاع 3
  اصول فقه رشته حنفی – اصول الشاشی رشته شافعی – الوجیز فی اصول الفقه – عبدالکریم زیدان 3
منطق دوره مختصر منطق صوری – دکتر خونساری 2
ادبیات عرب تصریف و هدایه 2
ادبیات فارسی در حد کتاب های فارسی دوره دبیرستان 2
انگلیسی در حد کتاب های انگلیسی دوره دبیرستان 1

 

 

  تذکر 1: آزمون کتبی بصورت چهارگزینه ای است. تذکر 2: منابع فقه و اصول مطابق با مذهب و رشته انتخابی داوطلب می باشد.  

ج) مزایا:

 

 

 

اعطای دانشنامه رسمی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم و شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در یکی از رشته های فقه و حقوق شافعی و یا فقه و حقوق حنفی به دانش آموختگان تحصیل رایگان و  هیچ گونه شهریه ای از طلبه دریافت نمی شود. از سوی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کمک هزینه تحصیلی به طلبه پرداخت خواهد شد. به دانش آموختگان نخبه دوره از سوی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بورسیه تحصیلی تعلق خواهد گرفت.

 

د) شیوه و زمان ثبت نام: 

 

 

 

داوطلبان واجد شرایط می‌باید برای ثبت نام به سایت دانشگاه http://mazaheb.ac.ir مراجعه نمایند. داوطلبان جهت ثبت باید مبلغ 500/000 ریال از طریق درگاهی که در سایت دانشگاه مذاهب اسلامی تعبیه شده به صورت آنلاین پرداخت نمایند. جهت ثبت نام، فایل عکس داوطلب ضروری است. زمان ثبت نام: از تاریخ 94/12/12 تا پایان وقت اداری 94/12/27 می باشد. تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و تاریخ آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون:

 

 

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای 29 و 30 اردیبهشت 95 از طریق شعب دانشگاه در سنندج، بندرعباس و زاهدان توزیع خواهد شد.

زمان و مکان آزمون:

 

 

آزمون در ساعت 9 صبح روز جمعه 1395/3/7 در شهرستان های سنندج، بندرعباس و زاهدان برگزار می گردد. داوطلب در شهرستانی در آزمون شرکت می نماید که قرار است در آن تحصیل نماید.  

آدرس دفاتر دانشگاه:

 

 

سنندج: بلوار آزادگان (لشگر) روبروی استادیوم ورزشی 22 گلان زاهدان: بلوار دانشگاه – نرسیده به تقاطع بلوار معلم – جنب دانشگاه 35 بندرعباس: بلوار امام خمینی (ره) - بین میدان شهدا و سه راه دلگشا- کوچه شهید رمضان حمزه 

لینک ثبت نام

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها