درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 27 دي 1397 10 جمادی‌الاول 1440 Thursday 17 January 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه موقت سنندج : سلفیت و وهابیت در دین اسلام جایگاهی ندارند
1397/04/19 180

امام جمعه موقت سنندج : سلفیت و وهابیت در دین اسلام جایگاهی ندارند

امام جمعه موقت سنندج گفت: باید اسلام واقعی را به جوانان نشان دهیم، جوانان ما باید با اصل اسلام آشنا شوند و بدانند سلفیت و وهابیت در دین اسلام جایگاهی ندارند.

ماموستا محمدامین راستی شامگاه یکشنبه در نشست هم‌اندیشی علمای اهل سنت و تشیع کردستان، اظهار کرد: در کردستان خون‌های زیادی به خاطر اسلام و انقلاب ریخته شده لذا خاک این استان از قداست خاصی برخوردار است.

وی تصریح کرد: وجب به وجب خاک این استان با خون شهدا آبیاری شده است خون شهدای انصار و مهاجر که امنیت امروز کشور را مدیون خود کرده است.

به گفته عضو شورای افتاء کردستان، انسان‌های بزرگی برای رسیدن به این امنیت و حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب در کشور و کردستان جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا امنیت کشورمان پایدار شود.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: این امام بزرگ منبع علم و دانش برای جهان اسلام و حتی دنیای غیر اسلام بوده است.

وی به دیدگاه علما و بزرگان اهل سنت در مورد امام جعفر(ع) گریزی زد و تصریح کرد: امام مالک در مورد امام جعفر صادق(ع) می‌فرماید «زیر این آسمان کبود و روی این کره خاکی هیچ چشمی همتای امام جعفر صادق(ع) را از جهت علم و فضل ندیده است» که این جمله بیانگر یکی بودن دین اسلام است.

عضو شورای افتاء کردستان اظهار کرد: دین، پیامبر اسلام، قرآن و الزامات دین اسلام یکی است و تفاوتی وجود ندارد و در این راستا علما و بزرگان دین کتب و بیانات زیادی دارند.

وی با بیان اینکه کسی که اسلام را قبول کرده مسلمان است حال شیعه یا سنی باشد فرقی نمی‌کند، تصریح کرد: امام راحل می‌فرمایند ما ضروریات دین و ضروریات مذهب داریم که خروج از ضروریات دین موجب خروج انسان از اسلام می‌شود.

راستیی خاطرنشان کرد: اگر کسی منکر خدا و قرآن شود یعنی به ضروریات مذهب بی‌توجه بوده و در نتیجه از دین خارج می‌شود.

عضو شورای افتاء اهل سنت کردستان با بیان اینکه برخی موضوعات در یک مذهب ضروری و در مذهب دیگر ضروری نیست، گفت: هر مسلمان باید با توجه به ضروریات مذهب خود عمل می‌کنند و خروج از این مسئله موجب خروج از دین نیست.

وی تصریح کرد: ضروریات مذهب را همه ما مسلمانان باید داشته باشیم، ولی لازم نیست در ضروریات مذهب همه اتفاق قول داشته باشند و هیچ نوع اختلافی نداشته باشیم.

امام جمعه موقت سنندج با عنوان این مطلب که مسلمانان در 92 درصد از مسائل با هم اشتراک دارند، اذعان کرد: نباید اجازه داد به خاطر اختلافات جزئی که جزء ضروریات مذهب است زمینه شکاف در بین مسلمانان فراهم شود.

وی تصریح کرد: باید با پیروی از علمای دین که به خاطر حراست از دین و ارزش‌های اسلامی خون پاکشان را فدا کردند در راستای انجام رسالتی که بر دوش داریم سر بلند بیرون بیایم.

وی تاکید کرد: باید اسلام واقعی را به جوانان نشان دهیم، جوانان ما باید با اصل اسلام آشنا شوند و بدانند سلفیت و وهابیت در دین اسلام جایگاهی ندارند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها