درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 2 مهر 1397 13 محرم 1440 Monday 24 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی منتشر شد+ تصویر فراخوان
1397/04/17 95

فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی منتشر شد+ تصویر فراخوان

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی «مشعر» از انتشار سومین کنگره‌ مجازی شعر وحدت اسلامی خبر داد.

«یوسف رحیمی» مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی «مشعر» با اعلام این خبر گفت: این کنگره هر دو سال یکبار برگزار می‌شود که دوره نخست آن سال 93، دوره دوم آن سال 95 و سومین دوره آن نیز امسال در حال برگزاری است.

وی افزود: یکی از عناوینی که امسال به محورهای این فراخوان اضافه شده، «حادثه غدیر، وسیله وحدت امت اسلامی» است. این عنوان از میان فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اهمیت مسأله غدیر انتخاب شده است.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی «مشعر»، پنجشنبه 8 شهریورماه (مصادف با عید غدیر خم) را آخرین مهلت ارسال آثار اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند تا موعد مقرر جهت ثبت آثارشان در سایت شعر هیئت به نشانی shereheyat.ir اقدام کنند. در دوره نخست این فراخوان 354 اثر دریافت شد که از میان آنها 15 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد. همچنین در دوره دوم این فراخوان نیز 220 اثر دریافت شد که از میان آنها 12 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

رحیمی درباره برگزیدگان و میزان جوایز آنان نیز یادآور شد: امسال نفرات برگزیده را در سه سطح دسته‌بندی کرده‌ایم که بر اساس آن، به برگزیدگان سطح اول هر کدام دو میلیون تومان، به برگزیدگان سطح دوم هر کدام یک میلیون تومان و به برگزیدگان سطح سوم هر کدام پانصد هزار تومان اهدا می‌شود.

گفتنی است، «وحدت اسلامی و قرآن کریم، وحدت اسلامی و اندیشه‌های والای امام راحل و رهبر معظم انقلاب، وحدت اسلامی و سخنان بزرگان و اندیشمندان درباره آن، وحدت اسلامی و اندیشه‌های کلامی، فلسفی، عرفانی و فقهی مرتبط با آن، وحدت اسلامی و اندیشۀ تقریب مذاهب اسلامی و بنیانگذاران آن و وحدت اسلامی و مبارزه با اندیشه‌های تکفیری و تفرقه‌افکن» از جمله موضوعات و محورهای این فراخوان است.

همچنین «گسترش اندیشۀ قرآنی وحدت اسلامی با بهره‌گیری از ابزار کارآمد هنر و ادبیات، جامۀ عمل پوشاندن به منویات امام امت و رهبر معظم انقلاب و علمای اعلام در عرصۀ وحدت اسلامی، زمینه‌سازی برای رشد و تعامل شاعران جوان جهان اسلام و تولید آثار فاخر در مقولۀ برادری دینی و جذب استعدادهای پنهان در عرصۀ ادبیات دینی» از اهداف برگزاری این فراخوان محسوب می‌شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها