چاپ کردن این صفحه
هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان‌شمالی نمود بسیار خوبی دارد
1397/04/13 87

هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان‌شمالی نمود بسیار خوبی دارد

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان شمالی بارز و نمونه است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر فرجام امروز در جمع علمای اهل تسنن خراسان شمالی، اظهار داشت: مجاهدت‌های بی‌وقفه عالمان دینی در عرصه آموزش و تعلیم احکام دین مبین اسلام و تزکیه نفوس مردم، باعث حفظ دین اسلام در طول تاریخ شده است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان با اشاره به اینکه دین مردم جامعه مرهون مجاهدت‌های علمای اسلام است، افزود: مردم جامعه اسلامی دینشان را از مجاهدت‌های علمای اسلام دارند و در طول تاریخ همین علماء دین اسلام را حفظ کرده‌اند تا به این مرحله رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به نقش عالمان دینی افزود: مهم‌ترین مرکز پرورش عالمان دینی حوزه‌های علمیه است و باید بیشتر از پیش موردنظر مردم و مسئولان واقع شود.

فرجام افزود: اگر حتی تعداد 10 طلبه در حوزه علمیه‌ای مشغول تحصیل باشند، ذی‌قیمت و ارزشمند است، هرچند انتظار بیشتری داریم که جوانان به سمت حوزه‌های علمیه تمایل نشان دهند. جذب و آموزش طلاب مهم است و باید مدیران حوزه‌های علمیه در این راستا تلاش و همت بیشتری داشته باشند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان، افزود: همگرایی و روح وحدت و برادری در بین عالمان اهل تسنن و تشیع در استان خراسان شمالی، نمود بسیار خوبی دارد و مثال‌زدنی است و در 40 سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد ما در این منطقه هیچ مشکلی بین این عزیزان ندیده‌ایم.

وی اظهار کرد: اعتماد متقابل، همدلی و همکاری از نکاتی است که بین علمای شیعه و اهل تسنن استان خراسان شمالی وجود دارد که این مسئله قابل‌تقدیر و تکریم است و در سفری که مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی داشتند، وحدت بین اهل تسنن و شیعه را تجلیل و تکریم کردند که نشان‌دهنده اوج همدلی این عزیزان در منطقه است.

منبع : تسنیم