درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 2 مهر 1397 13 محرم 1440 Monday 24 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان‌شمالی نمود بسیار خوبی دارد
1397/04/13 86

هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان‌شمالی نمود بسیار خوبی دارد

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: هم‌گرایی و وحدت عالمان شیعه و اهل تسنن در خراسان شمالی بارز و نمونه است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر فرجام امروز در جمع علمای اهل تسنن خراسان شمالی، اظهار داشت: مجاهدت‌های بی‌وقفه عالمان دینی در عرصه آموزش و تعلیم احکام دین مبین اسلام و تزکیه نفوس مردم، باعث حفظ دین اسلام در طول تاریخ شده است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان با اشاره به اینکه دین مردم جامعه مرهون مجاهدت‌های علمای اسلام است، افزود: مردم جامعه اسلامی دینشان را از مجاهدت‌های علمای اسلام دارند و در طول تاریخ همین علماء دین اسلام را حفظ کرده‌اند تا به این مرحله رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به نقش عالمان دینی افزود: مهم‌ترین مرکز پرورش عالمان دینی حوزه‌های علمیه است و باید بیشتر از پیش موردنظر مردم و مسئولان واقع شود.

فرجام افزود: اگر حتی تعداد 10 طلبه در حوزه علمیه‌ای مشغول تحصیل باشند، ذی‌قیمت و ارزشمند است، هرچند انتظار بیشتری داریم که جوانان به سمت حوزه‌های علمیه تمایل نشان دهند. جذب و آموزش طلاب مهم است و باید مدیران حوزه‌های علمیه در این راستا تلاش و همت بیشتری داشته باشند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت خراسان، افزود: همگرایی و روح وحدت و برادری در بین عالمان اهل تسنن و تشیع در استان خراسان شمالی، نمود بسیار خوبی دارد و مثال‌زدنی است و در 40 سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد ما در این منطقه هیچ مشکلی بین این عزیزان ندیده‌ایم.

وی اظهار کرد: اعتماد متقابل، همدلی و همکاری از نکاتی است که بین علمای شیعه و اهل تسنن استان خراسان شمالی وجود دارد که این مسئله قابل‌تقدیر و تکریم است و در سفری که مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی داشتند، وحدت بین اهل تسنن و شیعه را تجلیل و تکریم کردند که نشان‌دهنده اوج همدلی این عزیزان در منطقه است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها