چاپ کردن این صفحه
تبادل دانشجو بین دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی با 10 دانشگاه آسیایی و اروپایی
1397/04/11 95

تبادل دانشجو بین دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی با 10 دانشگاه آسیایی و اروپایی

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشوربا بیان اینکه دانشگاه مذاهب یک مدل جامع و منطقی برای تقویت بنیه تقریبی میان پیروان مذاهب اسلامی است، گفت: دانشگاه مذاهب ایران با بیش از 10 کشور آسیایی، اروپایی تبادل دانشجو، انتشارات، اساتید و ... دارد.

حجت‌الاسلام محمدحسین مختاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: از اصحاب رسانه که در حوزه انتشار خبرهای تقریبی فعال هستند تقدیر می‌کنم.

وی تصریح کرد: بهترین نشانه برنامه‌هایی که ما برای دانشگاه مذاهب داریم این است که نخستین جلسه هئیت امنایی در این استان برگزار شده است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور اضافه کرد: دنبال این هستیم که دانشگاه مذاهب اسلامی در مقاطع مختلف با راه‌اندازی رشته‌های جدید و جذب اساتید صاحب نام و پذیرش دانشجویان در سطوح بالاتر زمینه تحقق قطب شدن دانشگاه تقریب مذاهب را در کشور فراهم سازیم.

مختاری با بیان اینکه دانشگاه تقریب مذاهب در داخل و خارج از کشور برنامه‌هایی دارد، عنوان کرد: ما در داخل کشور به دنبال توسعه هستیم که در حال حاضر این دانشگاه در سه استان فعال است.

وی بیان کرد: ایجاد این دانشگاه در استان‌های کرمانشاه، بوشهر، گیلان و آذربایجان غربی در دستور کار قرار گرفته و تمهیدات لازم نیز در این راستا اندیشیده شده است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه در برخی استان‌های مرزی که بافت آنها سنتی است، دانشگاه مذاهب راه‌اندازی خواهد شد، گفت: با برنامه‌ریزی که صورت گرفته این دانشگاه در رشته‌های جدید ایجاد خواهد شد.

مختاری یادآور شد: برخی رشته‌ها که امروز مورد توجه جوانان است در این دانشگاه مورد توجه قرار می‌گیرد و رشته‌هایی که امروز کشور به آن نیاز دارد با جذب اعضای هیئت علمی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی، همه مسؤولان نظام معتقد هستند چنین دانشگاهی باید تقویت و در توسعه آن گام‌های اساسی برداشته شود.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه ایجاد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در راستای پیشگیری از نگاه افراطی به دین، تنویر افکار جامعه و پیشگیری از تفاسیر نابخردانه از متون دینی ضروری است، عنوان کرد: امروز علما باید در حوزه وحدت کار علمی و فکری انجام دهند که بهترین مکان برای این کار دانشگاه‌ مذاهب است.

مختاری با بیان اینکه دانشگاه مذاهب یک مدل جامع و منطقی برای تقویت بنیه تقریبی میان پیروان مذاهب اسلامی است، تشریح کرد: دانشگاه مذاهب ایران با بیش از 10 کشور آسیایی، اروپایی تبادل دانشجو، انتشارات، اساتید و ... دارد.

وی متذکر شد: تاکنون حق دانشگاه مذاهب اسلامی ادا نشده و در حق آن اجحاف شده است دانشجویان این دانشگاه باید با دانشجویان دانشگاه‌های خارج از کشور ارتباط داشته باشند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه بحث مهارت آموزی و ارتقای مهارت‌های زبانی از اولویت‌های ما است، گفت: اگر قرار است این دانشگاه تقویت پیدا کند باید مباحث بین‌المللی و زیرساخت‌های آن نیز مورد توجه قرار گیرد و تقویت شود.

مختاری توضیح داد: امسال در نظر داریم در دانشگاه مذاهب کردستان، فلسفه و عرفان را در مقطع کارشناسی  راه‌اندازی و تاریخ اسلامی و فقه و حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه ایجاد رشته هنر در دانشگاه مذاهب کردستان با توجه به اینکه این استان مهد هنر است را در دستور کار قرار خواهیم داد، تأکید کرد:  امیدواریم با جذب طلاب اهل سنت بتوانیم در این راستا گام‌های اساسی برداریم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور مطرح کرد: بین 2 تا 2 هزار و 500 دانشجو در این دانشگاه اشتغال به تحصیل دارند که بخش قابل توجه آنها تحصیلات تکمیلی است.

مختاری خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم دانشگاه مذاهب از این ناشناختگی بیرون بیاید که امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

وی از ایجاد واحد دانش‌آموختگان دانشگاه مذاهب خبر داد و گفت: هدف اصلی این واحد شناسایی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه و استفاده از ظرفیت آنها در زمینه‌های مختلف با توجه به توان و رشته تحصیلی است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی کشور در پایان تصریح کرد: تا الان 80 درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار شده‌اند، چون دانشجویان این دانشگاه از جمیع جهات مورد اعتماد هستند و همین مسئله زمینه جذب آنها در بازار کار را بیش از پیش فراهم کرده است.

منبع : فارس