درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 2 مهر 1397 13 محرم 1440 Monday 24 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حتی رهبران سنی عراق حاضر به تعامل با «ثامر السبهان» وزیر سعودی نیستند
1397/04/09 92

حتی رهبران سنی عراق حاضر به تعامل با «ثامر السبهان» وزیر سعودی نیستند

یک روزنامه قطری چاپ لندن با اشاره به ناکامی ریاض در تاثیرگذاری در امور داخلی عراق، نوشت که حتی رهبران سنی عراق حاضر به تعامل با وزیر مشاور عربستان در امور خلیج فارس نیستند.

انتخابات عراق 12 می گذشته در سراسر این کشور برگزار شد و برخلاف سرمایه‌‌گذاری‌های عربستان سعودی و جنگ‌های روانی و تبلیغاتی متعدد، به اعتقاد کارشناسان و ناظران سیاسی، این انتخابات ناکامی جدیدی را برای سعودی‌ها به همراه داشت.

روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن، طی گزارشی با بررسی ناکامی‌های عربستان در سیاست خارجه‌اش و تقلایش برای تاثیرگذاری در عراق نوشت: عربستان سعودی در تاثیرگذاری در داخل عراق از طریق انتخابات پارلمانی اخیر شکست خورد.

در این گزارش آمده است: سخن گفتن از نقش کنونی عربستان در عراق، بسیار مبالغه‌آمیز است و حتی رهبران سیاسی سنی در سه فراکسیون اصلی «القرار» به رهبری «اسامة النجیفی» و «احمد المساری»، «الحل» به ریاست «جمال الکربولی» و «احمد عبدالله الجبوری» و «الوطنیة» به رهبری «ایاد علاوی» و «سلیم الجبوری»، در تعامل با «ثامر السبهان» وزیر مشاور عربستان در امور خلیج فارس و «یحیی الشراحیلی» معاون او ملاحظاتی داشتند. دلیل این امر نیز به نظر می‌رسد، سردرگمی عربستان در نحوه تعامل با گروه‌های سنی عراق و ناکامی السبهان در درک ماهیت جامعه سیاسی سنی عراق باشد.

بر اساس این گزارش، شکست «وضاح الصدید» در انتخابات اخیر که ریاض وی را نامزد تحت حمایت خود می‌دانست و از نظر مادی و رسانه‌ای از او پشتیبانی می‌کرد، تنها بخش کوچکی از میزان شکست سعودی‌ها در تاثیرگذاری در داخل عراق است.

العربی الجدید، اوایل سال جاری میلادی نیز در گزارشی اعلام کرده بود که عربستان، یک میلیون دلار به یکی از رهبران سنی عراق کمک کرده است تا برای انتخابات خود را مهیا سازد و ریاض تلاش دارد تا نحوه توزیع پست‌های ریاستی سه‌گانه در عراق را تغییر دهد و این بار ریاست‌جمهوری به شخصی سنی واگذار شود و ریاست پارلمان به یک کرد و نخست‌وزیری به یک شیعه داده شود.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها