درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 26 آبان 1397 8 ربیع‌الاول 1440 Saturday 17 November 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله اراکی : نابودی رژیم صهیونیستی وعده نزدیک و محقق شدنی الهی است
1397/03/19 162

آیت الله اراکی : نابودی رژیم صهیونیستی وعده نزدیک و محقق شدنی الهی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نابودی رژیم صهیونیستی وعده نزدیک و محقق شدنی الهی است.

آیت الله محسن اراکی در سخنرانی پایانی راهپیمایی روز قدس در اراک اظهار داشت: خداوند در قرآن خطاب به قوم بنی اسرائیل می فرماید در دو نوبت به قدرت می رسید ولی فساد می کنید و به دت بندگان مومن خدا سرنگون می شوید.

وی افزود: یکبار در دوران گذشته این اتفاق افتاد و این قوم پس از فساد از بین رفتند و این وعده الهی بود که محقق شد.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خدا می فرماید پس از این و پراکندگی بار دیگر درجمع فلسطین جمع خواهید شد و بار دیگر به فساد خواهید پرداخت که باز بندگان ما به سوی شما خواهند آمد و ریشه فساد شما را بر میکنند.

وی ادامه داد: بنابراین وعده الهی، مومنان و مردم به وعده الهی اطمینان دارندکه روزگار رژیم صهیونیستی به سر آمده و نابودی این رژیم غاصب نزدیک و محقق شدنی است.

اراکی بیان کرد: مسئله قدس از چند ناحیه قابل بررسی است که در ابتدا اگر از دید انسانی به آن بنگریم به این نتیجه می‌رسیم که در عمر ما و در این یک قرن اخیر در جهان صحنه نبرد ظالم و مظلوم که در سرزمین فلسطین رخ داده بی‌نظیر بوده است.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: آگاه نبودن برخی از مردم طبیعی است اما اینکه برخی از اجتماع دانشگاهیان که ادعای فهم دارند خود را درخصوص مسئله فلسطین و ضرورت دفاع از مظلومان به نادانی می‌زنند، جای تاسف بسیار زیادی دارد.

وی اضافه کرد: فلسطین کشور و سرزمینی بود که دارای مرز مشخص و ملت شناخته‌ شده‌ای بود که انگلیس آنرا اشغال کرد، منطقه خاورمیانه بخشی از حکومت آن زمان بود که آنها این بخش را اشغال کردند و همچنین عراق را هم انگلیسی‌ها و شامات را فرانسوی‌ها اشغال کردند.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: منطقه عراق، اردن و فلسطین  در اشغال انگلیسی‌ها قرار داشت که انگلیسی‌ها یهودیانی را جمع کرده و به آنها وعده تشکیل یک دولت یهودی در سرزمین فلسطین رادادند و آنها را وارد سرزمین فلسطین کرد، این در حالی است که از قبل تعداد اندکی یهودی در فلسطین بودند که همانند مردم فلسطین زندگی می‌کردند.

اراکی بیان کرد: در نهایت انگلیسی‌ها افرادی را جمع کرده و یک حکومت جعلی را تاسیس کرده و اساس آن را بر پایه جنگ، خونریزی و غارت قرار دادند و بسیاری از روستاهای فلسطین را قتل عام کرده که اینگونه قتل عام‌ها از نادرترین قتل عام‌ها در جهان بوده است.

وی ادامه داد: آنها مردم را کشتند و خانه‌های آنها را غارت کردند که در نتیجه آن تعدادی از فلسطینی‌ها خودشان مهاجرت کردند و برخی هم ناچار به مهاجرت اجباری شدند که به این ترتیب در نهایت دولت رژیم جعلی صهیونیستی تشکیل شد که اساس آن هم مبنی بر غصب، غارت و بی‌خانمان کردن مردم است.

هویتی به عنوان اسرائیل وجود ندارد

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اعتقاد ما این است که چیزی به عنوان اسرائیل وجود ندارد و آنچه که هست یک باند مسلح اشغالگر و تروریستی است که کاری جز کشتار مردم و ربودن اموال آنها را ندارد.

اراکی خاطرنشان کرد: یک دولت زمانی به رسمیت شناخته می‌شود که از سه عنصر اصلی  حاکمیت تثبیت شده، مردم دارای هویت و مرز جغرافیایی مشخص برخوردار باشد این در حالی است که آنچه که امروز به عنوان اسرائیل می‌شناسیم هیچ‌کدام از این مشخصات را ندارد و حتی خود اسرائیلی‌ها هم برای خود مرزی مشخص قائل نیستند و می‌گویند تا جای که امکان دارد باید پیش بروند.

وی اضافه کرد: اسرائیل اگر مرز خود را به رسمیت می‌‍شناخت حق نداشت به فراتر از مرزهای خود نیروهای نظامی 1عزام کند و در آجا حضور پیدا کرده و مردم را دستگیر کند، در نتیجه این رژیم داخل هیچ مری جغرافیایی و سیاسی قابل قبول نیست.

در رژیم اشغالگر اسرائیل حاکمیت تثبیت شده نداریم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: اسرائیلی‌ها پراکندگانی هستند که از سراسر دنیا با کمک آمریکا و انگلیس جمع شدند تا یک رژیم ظالم شکل بگیرد و این رژیم به عنوان یک عامل برای غربی‌ها بتواند بر این منطقه سیطره پیدا کند.

اراکی بیان کرد: در سوره اسراء عنوان شده که ما به بنی اسرائیل دو وعده دادیم، گفتیم یک بار شما به قدرت می‌رسید ولی فساد در جهان برپا می‌کنید و ما جمعی را بسیج می‌کنیم تا با شما مقابله کنند، اما دومین بار که به قدرت می‌رسید و فساد بر پا می‌کنید این بار بندگان ما برای همیشه ریشه فساد شما را بر می‌کنند و مسجد را از دست شما آزاد می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از کشورها چشم خود را بر مساله فلسطین بسته و سکوت اختیار کرده‌اند، این ملت مظلوم حکومت و سرزمینی داشته که در حال حاضر مورد اشغال و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفته و برخی کشورها هم که در گذشته در این منطقه استعمارگر بوده اند، امروز از رژیم جعلی اسرائیل حمایت می‌کنند که اساس و بنیان آن جنگ و خونریزی بود.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در رژیم اشغالگر اسرائیل حاکمیت تثبیت شده نداریم زیرا حکومتی که امروز غاصبانه به فلسطین چنگ انداخته و دایم با خودش و همسایگانش در جنگ بوده  و حتی یک سال هم نبوده که که این رژیم بدون جنگ و تثبیت شده باشد.

اراکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این اشغالگران در تمام مشکلات حضور دارند، باید گفت که اینها در تاسیس داعش هم نقش داشتند و اینکه آمریکا ادعا کرد که ما داعش را تاسیس کردیم  در نتیجه درمیایم که در تاسیس داعش رژیم اشغالگر فلسطین نقش داشت که با همکاری برخی از کشورهای منطقه این رژیم را تاسیس کردند.

وی اضافه کرد: در آتش داعشی‌ها حتی اروپایی‌ها هم سوختند و می‌سوزند و زمانی که یک باند مسلح ساخته می‌شود دیگر مهار آن به سادگی نیست.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این فساد، فسادی نیست که تنها ما را دربر بگیرد بلکه سراسر دنیا را دربرمی‌گیرد و امروز تفرقه و جنگی که در سوریه رخ داد به وسیله اسرائیلی‌ها  و پشتیبانی و حمایت اسرائیلی‌ها بود.

اراکی بیان کرد: رئیس جمهور سابق اسرائیل  در یکی از سخنرانی‌های خود گفت که آنچه که امروز بر سر سوریه می‌آید تنبیهی است که ما در حق سوریه انجام می‌دهیم و آن هم سزای آن است که که رژیم سوریه با ما قرار داد صلح امضا نکرد.

وی ادامه داد: آنها در ایجاد این توطئه، هدف اصلیشان این بود که ایران را نابود کنند که با یک رهبری و فرماندهی آگاهانه و هوشمندانه دمشن را در همان نقطه نخست سرکوب کردیم و این توطئه بزرگ بین‌المللی خنثی شد.

مسئله فلسطین مسئله قرن است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت مسئله فلسطین گفت: مسئله فلسطین یک مسئله  بزرگ و مسئله قرن است و اگر ما در برابر مظلومیت مردم فلسطین سکوت کنیم، این ظلمی است که  به آنها وارد کردیم و اگر گسترش پیدا کند سراسر جهان را فرامی‌گیرد و به عبارتی ما امروز با حمایت از مردم فلسطین از بشریت حمایت می‌کنیم.

اراکی خاطرنشان کرد: پیام و اساس دین یاری و حمایت از مظلوم در برابر ظالم است که در برخی اوقات با دیدن برخی تصاویر از افرادی که ادعای انسانیت دارند بسیار تعجب می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امروز باید در برابر جرایانات نفوذی هشویار و هوشمندانه عمل کنیم و با توجه به بیان مقام معظم رهبری که فرمودند از نفوذ دشمن باید جلوگیری شود باید هوشمندانه اقدامات لازم را در این راستا انجام دهیم.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بسیاری از ایراداتی که در زمینه اقتصادی در کشور ما رخ می‌دهد به سبب نفوذ دشمن بوده  که در این راستا از مسئولان انتظار داریم کخ هوشمندانه عمل کرده و با عمل اگاهانه خود از نفوذ دشمن به بنگاه‌های اقتصادی ما جلوگیری کنند.

اراکی بیان کرد: دشمن در زمینه فرهنگی هم  در مراکز ما نفود پیدا کردند و قصد دارند کاری کنند که در این شرایط اراده ملت ما  سست شود، این در حالی است که همه به ویژه جوانان ما باید بدانند که ما امروز از دیروز بسیار پرقدرت‌تر هستیم و شرایطی که در آن قرار داریم از شرایط هشت ساله دوران جنگ بدتر نیست که در نهایت توانستیم جنگ را مدیریت کرده  وسرافراز از آن خارج شویم و اجازه ندهیم یک وجب از خاک ما توسط دشمن اشغال شود.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی همانند یک پیکر واحد است و اگر عضوی از این پیکر دردمند شود، دیگران باید با آن همدلی و همدردی کنند و حق نداریم اگر عضوی از این جامعه اسلامی دچار گرفتاری شد بی‌تفاوت باشیم و چشم بر جنایات علیه مسلمانان ببندیم، این از تکالیف دینی ما است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها