درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 27 دي 1397 10 جمادی‌الاول 1440 Thursday 17 January 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت‌الاسلام علم‌الهدی : امروز انسجام امت اسلامی عالی‌ترین آموزه عقیدتی مسلمانان محسوب می‌شود
1397/03/12 189

حجت‌الاسلام علم‌الهدی : امروز انسجام امت اسلامی عالی‌ترین آموزه عقیدتی مسلمانان محسوب می‌شود

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن قدردانی از اقدام دانشگاه آزاد و دادستانی زاهدان در برخورد با استاد هتاک به اهل سنت تأکید کرد: با هر اقدامی که وحدت امت اسلامی و شیعه و سنی را دچار خدشه می‌کند، به شدت برخورد شود.

حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی معاونت امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره تعلیق به کار استاد دانشگاه آزاد زاهدان به دلیل اهانت به مقدسات اهل سنت با اشاره به آیه «ولا تکونوا کالذین تفرقوا واختلفوا من بعدما جاءهم البینات واولئک لهم عذاب عظیم» گفت: امروز تقریب و انسجام امت اسلامی، فاخرترین و عالی‌ترین آموزه عقیدتی و ملی مسلمانان محسوب می‌شود، متأسفانه در روزهای جاری در فضای مجازی، شاهد یکی از زشت‌ترین حرکات از سوی استاد دانشگاهی در استان سیستان و بلوجستان بودیم که با گفتار و کردار نسنجیده خود، موجب رنجش خاطر برادران اهل سنت را فراهم آورد.

وی افزود: در واقع، دعوت به انسجام اسلامی، در متن خود دعوت به مقاومت و ایستادگی در مقابل این دسته از افراد نهفته است، افرادی که دانسته و نادانسته با القائات اغواگرانه خود می خواهند در این مقطع حساس اشتراکات مذهبی و قومیتی را به محاق فرستاده، تفرقه و جنگ مذهبی بین فرقه‌های اسلامی و قومیت های عزیز در استان را شعله ‌ور کنند و به تضعیف اتحاد و موقعیت بی‌بدیل برادران مسلمان، اعم از شیعه و سنی در استان پهناور سیستان و بلوچستان بپردازند.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی ضمن قدردانی از اقدام به موقع و هوشمندانه دانشگاه آزاد و دادستانی زاهدان در برخورد با این استاد هتاک اظهار داشت: در سایه سار وحدت و همدلی ملت مسلمان ایران به ویژه استان سیستان و بلوچستان این دسته از افراد مجالی برای عرض اندام نداشته و نخواهند داشت.

وی ادامه داد: با هر اقدامی که وحدت امت اسلامی و شیعه و سنی را دچار خدشه می‌کند، به شدت برخورد شود.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها