درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 27 دي 1397 10 جمادی‌الاول 1440 Thursday 17 January 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
اطلاعیه دانشگاه آزاد درباره برخورد با استاد هتاک زاهدان + دستور دکتر رهبر و بیانیه اساتید و دادگستری
1397/03/06 240

اطلاعیه دانشگاه آزاد درباره برخورد با استاد هتاک زاهدان + دستور دکتر رهبر و بیانیه اساتید و دادگستری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستور داد موضوع هتاکی مدرس این دانشگاه در زاهدان سریعا بررسی شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی از هتک حرمت استاد دانشگاه آزاد‌اسلامی واحد زاهدان به مقدسات دینی هموطنان اهل سنت، روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعیه صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

هتک حرمت یک عضو هیئت علمی واحد زاهدان دانشگاه آزاد اسلامی به مقدسات برادران اهل سنت، هشداری دوباره نسبت به پدیده «نفوذ» در نهادهای تربیتی و علمی کشور است؛ هشداری که تاکنون بارها از سوی دلسوزان نظام و همچنین فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است.

همان‌گونه که رهبر فرزانه انقلاب، استان سیستان و بلوچستان را مظهرِ شعائرِ وحدتِ اسلامی و همدلی واقعی برادران شیعه و اهل سنت در ایران اسلامی دانسته و بارها بر وظیفه ایجاد وحدت و برحذر داشتن همگان از ستیزه‌گری‌های قومی و مذهبی تاکید داشته‌اند، انتظار می‌رود اعضای دانشگاه آزاد اسلامی اعم از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان برای طلایه‌داری «دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی ایرانی» خود سردمدار ترویج فضای اخوت و برادری میان همه پیروان دین مبین اسلام و عامل به فرمایشات و رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای (مدظله العالی) باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از دریافت اولین گزارش‌ها درباره هتک حرمت یک مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به مقدسات برادران اهل سنت، با محکوم کردن این اقدام دستور بررسی صادر کرده و پس از کسب اطمینان از صحت موضوع، خطاب به سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دستور داد هیئت رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی با سرعت تشکیل جلسه داده و تصمیم عاجل برای برخورد با این فرد هتاک اخذ و اعلام شود.

همچنین فرهاد رهبر در جریان پیگیری از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان، خواستار شد نتیجه رسیدگی به تخلف فرد هتاک، از طریق مجاری ارتباطی به اطلاع دلاورمردان پاک و بی‌باک استان سیستان و بلوچستان رسانده شود تا شاید مرهمی بر تکدر خاطر ایجاد شده در قلوب مومنین اهل سنت آن خطه باشد.

به گزارش تسنیم، پیش از این هم علی اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد در چنین مواردی دستور پیگیری و حتی اخراج استاد دانشگاه را صادر کرده بود.

همچنین استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه ای بر اخوت و برادری خود با ملت عزیز و غیور سیستان و بلوچستان تأکید کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان

و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا

ملت عزیز و غیور سیستان و بلوچستان

در پی انتشار کلیپ پخش شده در خارج از محیط دانشگاه منسوب به یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان که متأسفانه باعث عدم انسجام و همدلی می شود، با تأسی به تعبیر زیبای پیامبر اسلام (ص) درباره حفظ وحدت و همدلی که امت ایشان را امتی متحد، معتدل و با پشتوانه‎ای ناب می داند، بر خود واجب دانسته تا با اندیشه و درایت در مسیر تحقق وحدت، اخوت و برادری که از راهبردهای اساسی حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گام برداریم.

بی تردید آموزه های دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین دین الهی و مکتب مترقی سرلوحه اعمال، رفتار و اظهارنظرهای افراد است، حفظ وحدت شیعه و سنی که مایه رحمت برای ایستادگی جلوی معاندین نظام است بر همگان لازم الاجراست. لذا بایستی دست در دست یکدیگر، برای جلوگیری از تفرقه، یکپارچگی خود را اعلام نموده، از منظر آنان که در پرتو وحدت در تمام اعصار و قرون اقتدار امت اسلامی را می خواهند و در راس آنها در نظام جمهوری اسلامی ایران مقام عظمای ولایت پرچمدار این اقتدارند. اساتید دانشگاه اعم از شیعه و سنی با ایمان به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی انقلابی، ارزشی و باعزت است، با حفظ حرمت به اندیشه و اعتقادات امت اسلامی، ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت دانشگاه، قوه محترم قضائیه، نیروهای معزز امنیتی و قضائی استان در امر پیگیری و برخورد قاطع، سریع و اندیشمندانه با استاد مذکور، هرگونه اقدام تفرقه افکنانه از هر سو، با هر نیتی را محکوم نموده و در عصر رسالت برخود واجب دانسته، تا در کنار همه بزرگوارانی که احساساتشان و اعتقاداتشان جریحه دار شده است برای جلوگیری از تفرقه همگام باشند.

در پایان این بیانیه را به کلام گوهر بار مقام معظم رهبری آذین بسته که در راستای تحکیم وحدت مسلمین چنین فرمودند:

«همه احاد مردم، مخصوصاً علما و فضلا و گویندگان و دانشمندان و افراد صاحب نفوذ بایستی وحدت را گرامی بدارند و این مساله را به عنوان یک شعار مهم جمهوری اسلامی نگه دارند.»

و من الله التوفیق

 

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان در پی انتشار مطالب تفرقه‌آمیز توسط یکی از اساتید زاهدان و دستگیری وی، با صدور بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرده و بر ضرورت تحکیم وحدت در شرایط کنونی تاکید کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

"امروز بیش از همه چیز درامت اسلامی اتحاد لازم است. وحدت پیدا کنیم، حرفمان را یکی کنیم، دلمان را یکی کنیم، این وظیفه حکایت کسانی است که در این امت بزرگ مسلمان قدرت تاثیرگذاری دارند." (رهبر معظم انقلاب)

وحدت و انسجام میان مسلمانان از مهمترین مباحث و اصول بنیادین سنت نبوی و صریح قرآن کریم است. در واقع توفیق مسلمین در جوامع امروزی که نظام جهانی سلطه با تمام توان، اسلام و آموزه‌های دینی را هدف قرار داده در گرو توجه به همبستگی و وحدت اسلامی است. ضرورتی که رهبر معظم انقلاب به کرات به آن اشاره فرموده و صراحتاً بیان می‌دارند: "خدشه‌دار کردن وحدت به بهانه شیعه و سنی، مزدوری دشمن و دشمنی با اسلام است."

متاسفانه برخی از گفتارها در روزهای اخیر در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی موجب تألم آحاد جامعه و اهالی متدین سیستان و بلوچستان شده؛ در این راستا معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان  ضمن آروزوی قبولی طاعات و عبادات هموطنان در ماه مبارک رمضان به تأسی از فرمایشات رهبری که فرموده‌اند: "هرکس وحدت ملی را به بهانه‌های مذهبی از جمله طرفداری از شیعه و سنی خدشه‌دار کند، چه شیعه باشد چه سنی، مزدور دشمن و دشمن اسلام است؛ چه بداند و چه نداند" مواضع خود را ضمن اعلام انزجار از هرگونه حرکت صف‌شکنانه بدین شرح اعلام می‌دارد:

1-  تأکید بر تقویت وحدت گروه‌های مذهبی استان به سیاق گذشته و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های ماه مبارک رمضان 

2-  تأسی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای انسجام امت اسلامی و یکپارچگی دینی

3-  اقدامات قانونی در اجرای ماده 513 قانون مجازات اسلامی(تعزیرات) علیه شخص یا اشخاصی که به بهانه‌های مختلف به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند.

منبع : تسنیم

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها