درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
کردستان | ماموستا خدایی : فتوای حکیمانه مقام معظم رهبری ؛ نقطه عطفی در وحدت جهان اسلام
1397/02/10 123

کردستان | ماموستا خدایی : فتوای حکیمانه مقام معظم رهبری ؛ نقطه عطفی در وحدت جهان اسلام

امام جمعه اهل سنت سنندج گفت: الحمدالله شیعه و سنی در ایران اسلامی با محبت، وحدت و یکدلی در کنار هم زندگی می‌کنند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی  با اشاره به موضوع وحدت و فرموده امام شافعی اظهار داشت: اهل قبله و اهل ایمان همگی مسلمان هستند و باید در کنار هم بردارانه زندگی کنند.

وی تفرقه بین مسلمانان را عاملی برای خوشحالی دشمنان خواند و گفت: الحمدالله شیعه و سنی در ایران اسلامی با محبت، وحدت و یکدلی در کنار هم زندگی می‌کنند و این دشمن است که هر روز با ایجاد ترفند و دسیسه‌های مختلف می‌خواهد بین مسلمانان اختلاف و جدایی ایجاد کند.

"وحدت و اتحاد" شیعه و سنی سبب یأس و ناامیدی دشمن می‌شود

امام جمعه سنندج وحدت و اتحاد شیعه و سنی را سبب یأس و ناامیدی دشمن دانست و تصریح کرد: امیدوارم خداوند توفیق دهد نظام جمهوری اسلامی همچنان با عدالت برقرار و پایدار باشد و دشمنان اسلام مأیوس و ناامید شوند و بتوانیم بیشتر از گذشته این اتحاد و یکدلی کنونی را تقویت کنیم.

وی گفت: هدف داعش و گروهک‌های تکفیری تخریب چهره اسلام است و باید همه مسلمانان با وحدت و همبستگی همانند همیشه اهداف شوم آنها را خنثی کنند.

اسلام از عقیده و باور گروهک‌های تکفیری تنفر دارد

ماموستا خدایی افزود: عقیده و باور گروهک‌های تکفیری اسلام‌پسند نبوده و نیست و اسلام از آن تنفر دارد و این دسیسه بزرگ دشمنان است که برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان آن را خلق کرده‌اند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری اظهار کرد: باید مسلمانان دشمن‌شناس و همیشه آگاه و هوشیار باشند، چراکه دشمنان هرگز برای مسلمانان منفعتی ندارند و ضروری است که از فتنه و دسیسه‌های آنها دوری کرد.

 

شیعه و سنی در ایران کوچک‌ترین مشکلی باهم ندارند

امام جمعه سنندج با بیان اینکه شیعه و سنی در ایران کوچک‌ترین مشکلی باهم ندارند، گفت: امیدوارم مسلمانان همیشه بر عقاید اسلامی خود ثابت‌قدم باشند و ما کردستانی‌ها نیز همیشه گفته دشمنان را فتنه می‌دانیم و از آن نهی می‌کنیم.

وی عنوان کرد: در واقع مسلمانان به نظام و رهبری متعهد هستند و به فرموده‌های ایشان عمل و آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

فتوای حکیمانه مقام معظم رهبری؛ نقطه عطفی در وحدت جهان اسلام

امام جمعه سنندج به نقش مقام معظم رهبری در تحکیم وحدت در کشور و از آن مهم‌تر وحدت جهان اسلام اشاره و خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در سفر تاریخی و پرخیر و برکت خود به استان کردستان در اردیبهشت معطر 88 هرگونه توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام فرمودند و این فتوای حکیمانه نقطه عطفی در وحدت جهان اسلام بود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش و تأثیرگذاری دانشگاه و اساتید در برطرف کردن نقاط ضعف در حوزه فرهنگی استان اشاره و بیان کرد: اساتید می‌توانند با برقراری ارتباط صمیمی با دانشجویان و راهنمایی آنان مانع از فریب خوردن جوانان توسط تبلیغات دشمن شوند.

 

ملت ایران زیر سلطه ظالمین و دشمنان نیست

ماموستا خدایی پیشرفت و ترقی را از خواسته‌های جوانان دانست و تصریح کرد: باید نسل جوان امروزی همواره هوشیار باشند و پیشرفت از راه آبرومندانه و مورد پسند اسلام به دست آید و قطعاً حسن نیت اساتید در برطرف کردن نقاط ضعف حوزه فرهنگی، تأثیرگذار است.

وی اظهار کرد: برای عالم اسلامی توهین محسوب می‌شود که دشمنان حق دخالت در مسائل ایران را داشته باشند و این افتخار بزرگی برای ملت ایران است که زیر سلطه ظالمین و دشمنان نیست و به راهنمایی بزرگان خود عمل می‌کند.

عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبری از فتنه و نفوذ دشمنان جلوگیری می‌کند

امام جمعه سنندج مستقل بودن ایران را از دستاورد بزرگ اسلام دانست و گفت: مسلمانان ایران رهرو و ادامه‌دهنده راه دشمنان نیستند و این افتخار بزرگی برای ما بشمار می‌آید و همچنان به رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و علمای شیعه و سنی گوش فرا می‌دهیم و بر طبق آن رفتار می‌کنیم تا از فتنه و نفوذ دشمنان جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی و هوشیاری مسلمانان گفت: باید همه برای استمرار نظام و صحت، سلامتی و عزت مقام معظم رهبری که هدف اصلی ایشان، «عزت و حرمت مسلمانان نظام و انقلاب» است، دعاگو باشیم.

ماموستا خدایی افزود: امیدوارم همه پیرو راستین نظام و انقلاب باشیم و برادرانه با یکدلی، هم‌فکری و محبت در کنار هم زندگی کنیم و همه بدانند که هرجا عزت رهبری و نظام در میان باشد، ما پشتیبان نظام هستیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها