درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس : وحدت از ابزارهای مهم در تعیین جایگاه جهانی است
1397/02/08 120

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس : وحدت از ابزارهای مهم در تعیین جایگاه جهانی است

ضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: از جمله ابزارهای مهم در جایگاه جهانی، وحدت است اما نباید حالت شعاری داشته باشد و این مهم رمز موفقیت ما به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام احمد سالک در جلسه هم‌اندیشی نخبگان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان کردستان با کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس که در دفتر نماینده ولی فقیه استان برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان چشم طمع به کردستان دوخته‌اند و باید برای مقابله با توطئه دشمنان کمر همت ببندیم.

وی گفت: از 348 ماهوار جهانی 117 ماهواره در ایران قابل رویت است و روی موضوعات کار می‌کنند که یکی از موضوعات آنها جدایی نسل جوان از قرآن و اسلام است.

وی با اشاره به اینکه ما در یک جنگ سخت عملیاتی نرم هستیم که باید با ابزارهای خودش مسلح شویم، افزود: فضای مجازی بسیار خطرناک بوده و عامل فروپاشی شده است.

وی خاطر نشان کرد: باید از زیر بار مدیریت بیگانه در فرهنگسازی جدا شویم و جایگاه خود را در جدول جهانی بیابیم تا جایگاه کردستان نیز روشن شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از جمله ابزارهای مهم در جایگاه جهانی وحدت است اما نباید حالت شعاری داشته باشد و این مهم رمز موفقیت ما به شمار می‌رود.

وی گفت: 40 سال ملت ایران با وحدت پشت رهبری ایستاده و این جایگاه ایران را تثبیت می‌کند بنابراین انس عمیق با اهل بیت، قرآن و حفظ سنگر نماز جمعه در این راستا مهم است.

حجت‌الاسلام سالک کردستان را دپویی در برابر استکبار جهانی خواند و گفت: امروز استان می‌تواند پاسخ محکمی در برابر داعش و توطئه جهانی باشد.

وی با اشاره به اهمیت سطح بندی فرهنگی اضافه کرد: سطح‌بندی فرهنگی را باید تقویت کنیم و مهمترین بخش سطح بندی تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و سیاسی است چرا که فلسفه وجودی سفر کمیسیون فرهنگی مجلس به کردستان حفظ سطح‌بندی است. 

*وجود 70 هزار دانشجو در کردستان بزرگترین زیرساخت فرهنگی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی وجود 70 هزار دانشجو در کردستان را بزرگترین زیر ساخت فرهنگی استان دانست و بیان کرد: این جوانان نیاز به اخلاق و عرفان دارند و باید پرورش یابند.

حجت‌الاسلام سالک بیان کرد: کردستان با مرزی روبرو است که دروازه ورودی و خروجی است و رسالت جریان فرهنگی و سیاسی در این راستا مهم است.

وی با اشاره به خواست نماینده روحانیون کردستان از کمیسیون فرهنگی بیان کرد: مرکز خدمات حوزه علمیه همه طلاب را تحت پوشش قرار داده اما قبول داریم که باید توجه به وضعیت روحانیون تقویت شود.* تدبیر فرهنگی مهمتر از بودجه است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از صدر اسلام تاکنون کار فرهنگی و مسجد بر عهده مردم بوده و مهمتر از پول و بودجه در حوزه فرهنگی، تدبیر فرهنگی است.

حجت‌الاسلام سالک در حوزه بیمه رسانه نیز بیان کرد: طرح رسانه رقم خورده و به بیمه اصحاب هنر و رسانه عنایت شده روی بیمه اصحاب رسانه و مصوبه‌ای در برنامه ششم توسعه در این خصوص دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی خطرناک است و تولید محتوای مجازی مناسب بسیار مهم است، گفت: در فضای مجازی ستادی اخیرا در اروپا تشکیل شده با عنوان سند بحران در ایران که تمام تلاششان را بکار گرفته‌اند برای تشدید بحران‌های ایران که بدنبال ناامید کردن مردم به آینده و فروپاشی ایران هستند.

وی اساس انقلاب را فرهنگی دینی و ارزشی خواند و گفت: انقلاب اسلامی ایران امانت در اختیار ماست و باید حفظ شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ستون خیمه اسلام و ولایت، مردم و برنامه قرآن و عترت از ارکان‌ این امانت به شمار می‌روند.

وی به اعتبارزدایی، اعتمادزدایی و مشروعیت‌زدایی از نظام توسط دشمنانبعنوان اضلاع مثلث شوم دشمنان اشاره کرد و گفت: جریان نفوذ در داخل کشور گاهی خطرناک می‌شود و نارضایتی مردم را در بسیاری مواقع شاهدیم.

حجت‌الاسلام سالک نظام را نظامی قدرتمند خواند و گفت: اگر نظام با عده‌ای مدارا می‌کند نباید سوءاستفاده شود ایران از ظرفیت تمدن و فرهنگ فوق‌العاده غنی برخوردار است و مشارکت مردم در راهپیمایی‌ها و عرصه‌های مختلف، دشمنان را مایوس می‌کند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها