درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مدیر حوزه‌‌های علمیه سراسر کشور : امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد
1397/02/08 129

مدیر حوزه‌‌های علمیه سراسر کشور : امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با تاکید بر وحدت و اتحاد امت اسلامی گفت: همه امت‌‌های اسلامی باید با تکیه با مشترکات از تفرقه و اختلاف دوری کنند.

 آیت‌الله علیرضا اعرافی در حاشیه چهاردهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما اعتقاد داریم که اندیشه مهدویت در ادیان و مذاهب مختلف تفاوت و اختلاف زیادی با اندیشه شیعه در این زمینه ندارد و به طورکلی می‌توان گفت ارتباط این اندیشه‌ها ناسازگار نیست.

وی با اشاره به اینکه ارتباط اندیشه مذاهب مختلف اسلامی با اندیشه شیعه در زمینه مهدویت، به صورت عام و خاص مطلق است خاطرنشان کرد: آنچه در اندیشه شیعه وجود دارد، تفصیلی‌تر از اندیشه دیگر مذاهب اسلامی در زمینه مهدویت است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به حضور علما و صاحب‌نظران مذاهب مختلف در همایش بین‌المللی دکترین مهدویت خاطرنشان کرد: حضور علمای مذاهب مختلف اسلامی در این همایش بیانگر این است که میان مذاهب اسلامی مشترکات زیادی وجود دارد و اختلافات بسیار اندک است.

وی با اشاره به آثار و برکات همایش دکترین مهدویت عنوان کرد: بدون تردید برگزاری‌ این‌گونه‌ همایش‌ها می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در تقویت مشترکات و وحدت مسلمانان و امت اسلام داشته باشد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه باید از افراط و تفریط بپرهیزیم گفت: در حال حاضر امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتحاد نیاز دارد و همه امت‌‌های اسلامی باید با تکیه با مشترکات از تفرقه و اختلاف دوری کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های علمیه در زمینه مهدویت عنوان کرد: حوزه‌های علمیه در زمینه‌ مهدویت فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند که البته باید نسبت به گذشته در این زمینه فعال‌تر باشند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها