درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله اراکی : لزوم برخورد قاطع با عاملان هنجارشکنی اخیر در مشهد
1397/02/01 124

آیت الله اراکی : لزوم برخورد قاطع با عاملان هنجارشکنی اخیر در مشهد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به لزوم برخورد قاطع با عاملان هنجارشکنی اخیر در مشهد تاکید کرد.

آیت‌الله محسن اراکی در حاشیه نشست تخصصی رویش فرهنگ، با اشاره به اتفاق‌های رخ داده در یکی از مراکز تجاری مشهد، ضمن محکوم کردن چنین اقداماتی، اظهار داشت: با توجه به اینکه جامعه ایران، جامعه‌ای دینی و اسلامی است و در راه دین و اسلام فداکاری‌های بسیاری داشته و صدها هزار شهید در راه‌های آرمان‌های اسلامی خود فدا کرده است، خانواده‌های شهدای آن انتظار دارند که راه این شهدا در جامعه دنبال شود و یکی از مهم‌ترین این اهداف، محفوظ ماندن ارزش‌های اسلامی در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه حمله به ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی ما از هجوم به خاک کشورمان خطرناک‌تر و مهم تر است، ادامه داد: ما کسانی که به هنجارهای اسلامی ما هجوم می آورند مانند صدام که یک مهاجم به خاک و مرزمان بود، محکوم می‌کنیم و از نهادهای فعال فرهنگی و ارگان های کارآمدمان انتظار داریم که در مقابل این هجوم‌ها بایستند و مهاجمان هنجارشکن را در جای خود بنشانند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: نهادهای ما موظف هستند که از هویت جامعه اسلامی ما حراست کنند و حراست از این ارزش‌ها از حراست از مرزها و خاک مهم‌تر است.

اراکی بیان کرد: هر جامعه‌ای صرف نظر از دینی بودن آن، سنت‌ها و هنجارهایی دارد که شکستن این هنجارها و مبارزه با این سنت‌های اجتماعی که بخشی از هویت آن جامعه به‌شمار می‌آید، به‌منزله جنگ علیه کل آن جامعه است، با عاملان اتفاقات هنجار شکن باید برخورد صورت گیرد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها