درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی : همه‌ انبیا برای وحدت بین انسان‌ها آمده‌اند
1397/01/22 208

آیت‌الله اراکی : همه‌ انبیا برای وحدت بین انسان‌ها آمده‌اند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: همه‌ انبیاء برای وحدت بین انسان‌ها آمده‌اند و رسالت همه‌ آنها توحید و خضوع در مقابل اوامر الهی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در کنفرانس بین‌المللی القدس وجهتنا در دمشق بیان کرد: کسی که تفرقه و جدایی را میان مسلمین تبلیغ می‌کند باید از هویت جامعه اسلامی خارج شود.

آیت الله اراکی گفت: وحدت یک امت حاصل نمی‌شود مگر با هویت یکسان و این هویت یکسان با رهبری و قیادت علماء به دست می آید. مسلمانان با دوری از هویت محمدی و اسلامی متفرق می‌شوند و اتحاد خود را از دست می‌دهند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: همه‌ انبیاء برای وحدت بین انسان‌ها آمده‌اند و رسالت همه‌ آنها توحید و خضوع در مقابل اوامر الهی است.

آیت الله اراکی در ادامه خاطرنشان کرد: وحدتی که ما به آن ایمان داریم و این کنفرانس به خاطر آن بنا شده است وحدت زیر نظر فرامین خداوند و پیامبر اکرم اسلام است.

وی افزود: کسی که تفرقه را و جدایی را تبلیغ می‌کند و گسترش می‌دهد باید از هویت اسلامی خارج شود.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین با ابراز امیدواری که دفتر مجمع تقریب که در این سفر در سوریه افتتاح شده است الفت را بین ملت سوریه که ملتی با قلب بزرگ رهبری و علمای بزرگ می‌باشد مجددا بر پا کند از همه دست‌اندرکاران برگزاری کنفرانس القدس وجهتنا تقدیر و تشکر کرد.

منبع : فارس

 
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها