درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
قم | شاعران آیینی در اشعار خود وحدت‌گرا باشند
1397/01/18 195

قم | شاعران آیینی در اشعار خود وحدت‌گرا باشند

کی از اساتید شعر آیینی گفت: مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر خود با شاعران آیینی تأکید بسیاری بر وحدت‌گرایی در سرودن اشعار داشتند که امیدواریم شاعران آیینی در اشعار خود نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند.

رضا اسماعیلی عصر امروز در همایش «عصر شعر علوی» که در سالن همایش‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه شاعران آیینی باید نسبت به دین اسلام عالم باشند، اظهار داشت:  شعر آیینی بستر معرفی اسلام در جهان را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه نقد کردن شعر آیینی امربه‌معروف و نهی از منکر است، عنوان کرد: درگذشته افرادی به دلیل قداستی که در شعر آیینی وجود داشت به خود اجازه نقد کردن اشعار آیینی را نمی‌دادند درحالی‌که اشعار آیینی به دلیل اینکه ویژگی‌های اهل‌بیت(ع) را بیان می‌کنند باید بدون هیچ ایرادی سروده شوند.

این استاد شعر آیینی با اشاره به اینکه تعهد ادبی و تعهد دینی شاعران آیینی مانند دو بال بستر عروج آن‌ها را فراهم می‌کند، مطرح کرد: داشتن تفکر نقادانه در عرصه شعر ادبی و شعر آیینی به تقویت اشعار ما کمک می‌کند چراکه برخی ایرادها در میان اشعار و سخنان بزرگان وجود دارد که اگر شاعران نگاه نقادانه به این اشعار و سخنان نداشته باشند این اشتباهات را تکرار می‌کنند.

وی با بیان اینکه قرآن و عترت وسیله سنجش اشعار و کلام بزرگان است، خاطرنشان کرد: شاعران آیینی باید علاوه بر معرفی اهل‌بیت(ع) و ائمه اطهار(ع) به‌عنوان الگو از آن‌ها تندیس عزت بسازند ولی متأسفانه امروزه برخی به‌اشتباه از اهل‌بیت(ع) تندیس مصیبت می‌سازند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه شعر آیینی نباید در مخاطب احساس ترحم به وجود آورد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر خود با شاعران آیینی تأکید بسیاری بر وحدت‌گرایی در سرودن اشعار داشتند که امیدواریم شاعران آیینی در اشعار خود نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها