درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
تبریز | نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی : تضعیف نظام اسلامی هدف تشیع لندنی و تسنن آمریکایی است
1396/12/27 233

تبریز | نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی : تضعیف نظام اسلامی هدف تشیع لندنی و تسنن آمریکایی است

ماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به جریانات تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی گفت: این جریانات فقط به خاطر نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام و تشیع طراحی شده و هدف آن تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  در یادواره شهدا در تبریز اظهار کرد: طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم اگر برای رضای خدا گام برداریم، خداوند نیز به ما کمک خواهد کرد در حالی که شاید این سوال در اذهان ایجاد شود که مگر خداوند به کمک ما نیاز دارد که پاسخ قطعاً منفی است بلکه منظور از کمک به خداوند همان کمک به دین است. 

وی با بیان اینکه انسان از راه‌های مختلفی می‌تواند به دین خداوند کمک کند، تصریح کرد: یکی از راه‌های کمک به دین خداوند از طریق زبان است به طوری‌که امام حسین(ع) فرموده‌اند هر کسی با زبان خود در راه خدا مبارزه نکند، یک عده اشرار و کفار بر آنها مسلط خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: البته یکی از رموز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مسئله مبارزه با زبان در مقابل دشمنان در راه اسلام و خدا بود که همان مصداق امر به معروف و نهی از منکر است. 

وی با اشاره به اینکه مگر امام راحل(ره) متکی به تجهیزات و تسلیحات بودند که انقلاب را پدید آوردند، افزود: ایشان فقط با زبان راه راست را به مردم نشان داده و از طاغوت نهی کردند، همه مردم را به سوی اسلام و جمهوری اسلامی دعوت کردند و در نهایت انقلاب اسلامی پیروز شد. 

امام جمعه تبریز با استناد به آیه شریفه‌ای مبنی بر اینکه شما بهترین مردم هستید که برای هدایت جامعه ظاهر شده و مردم را به راه راست دعوت می‌کنید و باید به خداوند ایمان بیاورید، ادامه داد: در آیه شریفه دیگری خداوند فرموده است باید از بین شما عده‌ای باشند تا مردم را به سمت خدا بکشانند و از انحراف جلوگیری کنند و به حق این افراد رستگاران هستند. 

تذکر لسانی وظیفه همگانی است/ آمرین به معروف و ناهیان منکر باید ابتدا از خود و خانواده خود آغاز کنند 

وی با بیان اینکه طبق تذکرات رهبر معظم انقلاب، امر به معروف به صورت تذکر لسانی یک وظیفه همگانی است، افزود: البته امر به معروف و نهی از منکر یکسری شرایط دارد که باید باشد تا این فریضه به خوبی اثرگذار شود. 

 آل‌هاشم اذعان داشت: باید فردی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، ابتدا این کار را از خود و خانواده خود شروع کند و به هیچ‌وجه در مقابل مردم قرار نگیرد بلکه در کنار مردم باشد تا به تبع آن تاثیرگذاری بیشتر شود.

وی ادامه داد: قطعاً اگر آمرین و ناهیان منکر در مقابل مردم جبهه بگیرد،کارش هیچ اثری نخواهد داشت. 

کمک‌های مردمی در جامعه نمونه کمک به دین خدا از راه اموال است 

نماینده ولی فقیه در استان، راه دیگر کمک به دین خدا را از طریق اموال فرد دانست و گفت: ساخت مساجد، بیمارستان‌ها، کمک به زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان از جمله کمک به دین خدا از طریق اموال است به طوریکه در بازدید از یکی از روستاهای مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، ساکنان روستاها به صراحت اعلام کردند که دیگر وسایل ارسال نکنید چرا که به قدر کافی وسایل ارسال شده و همه این وسایل ناشی از کمک‌های مردمی است.

وی، تقدیم جان را اصلی‌ترین کمک به دین خدا دانست و در این خصوص گفت: در مواقع ضرورت برخی‌ عاشقانه جان خود را تقدیم دین کرده‌اند که این افراد همان شهدا هستند و در بحرانی‌ترین شرایط مملکت عاشقانه پا به میدان گذاشتند. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: شهدا افرادی بودند که به عنوان بسیجی به جبهه‌ها اعزام می‌شدند و حتی گاهی شناسنامه‌های خود را دست‌کاری کردند تا بلکه به جبهه اعزام شوند. 

آل‌هاشم ابراز کرد: خوشا به حال آنانی که در راه دین خدا شهید شدند و ما نیز باید آماده باشیم.

وی با اشاره به اینکه مرگ می‌تواند در انواع و اشکال مختلفی باشد، افزود: شهادت در راه خدا بهترین مرگ است، باید آماده باشیم تا دست خالی به پیشگاه پروردگار نرویم. 

آل‌هاشم با تاکید به اینکه شهدا جان خود را در راه دین و اسلام داده‌اند و ما نیز وظیفه سنگینی در قبال آنها داریم، گفت: این روزها سالگرد شهادت شهدایی بزرگ مانند شهید باکری است و چه نیکوست توجهی به بعد شخصیتی و اجتماعی آقا مهدی داشته باشیم که تا چه اندازه ساده‌زیست و متواضع بود و با حرکت مردمی خود در کنار مردم قرار داشت.

تاکید موکد رهبر معظم انقلاب برای زدودن اشرافی‌گری و برقراری عدالت اجتماعی 

امام جمعه تبریز با اشاره به سخنان ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان در 29 بهمن سال‌جاری گفت: ایشان مدام تاکید به برقراری عدالت اجتماعی و از بین بردن اشرافی‌گری دارند، از این رو همه مردم مخصوصاً مسوولان باید در راستای مطالبات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلاش کنند.

برخی رفتارها در جامعه مردم را نسبت به دین و نظام بدبین می‌سازد 

نماینده ولی فقیه در استان به 10 هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی در هشت سال دفاع مقدس و 19 شهید مدافع حرم اشاره و بیان کرد: این شهدا برای اسلام و برقراری عدالت اجتماعی رفته‌اند ولی متاسفانه امروزه شاهد برخی رفتارها هستیم که منجر به بدبینی مردم به نظام و اسلام شده است. 

مردم همیشه علاقه‌مند به انقلاب هستند 

وی با بیان اینکه مردم پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند، گفت: مردم در همه برهه‌ها علاقه به انقلاب را نشان داده‌اند، اگر حرفی بوده صرفا به دلیل وجود اشکالات و ناهنجاری‌های ایجاد شده در خصوص مسائل معیشتی و اقتصادی است.

تشیع لندنی و تسنن آمریکایی با هدف تضعیف نظام جمهوری اسلامی است 

امام جمعه تبریز، جریانات تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این جریانات فقط به خاطر نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام و تشیع طراحی شده و هدف آن تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. 

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها