درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
قم-آیت‌الله اراکی : شیعه انگلیسی به دنبال جدایی ملت از انقلاب است
1396/12/27 331

قم-آیت‌الله اراکی : شیعه انگلیسی به دنبال جدایی ملت از انقلاب است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: حوزه‌های علمیه باید هوشیاری لازم را در برابر فعالیت‌های جریان تشیع انگلیسی داشته باشند، باید از این ترسید که برخی از افراد زیر پرچم امام حسین(ع) جریان مرجعیت شبهه انگلیسی را ایجاد کنند.

آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به نقش منفی جریان‌های نفاق اظهار کرد: این جریان‌ها مانع از پیشرفت جریان‌های پیامبران الهی در طول تاریخ شده اند، در صدر اسلام هم اهداف رسول اکرم(ص) با نفوذ جریان‌های پیچیده نفاق محقق نشد.

وی ادامه داد: امروز شاهد جدی تر شدن جنگ حق و باطل بیش از هر زمان دیگری هستیم و در طول این جنگ چهره‌ها مشخص می‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: حوزه‌های علمیه باید هوشیاری لازم را در برابر فعالیت‌های جریان تشیع انگلیسی داشته باشند، باید از این ترسید که برخی از افراد زیر پرچم امام حسین(ع) جریان مرجعیت شبهه انگلیسی را ایجاد کنند.

آیت‌الله اراکی با اشاره به عملکرد جریان تشیع انگلیسی اظهار کرد: این جریان به دنبال ارائه چهره‌ای خشن از شیعه است و شبکه‌های ماهواره‌ای زیادی توسط جریان تشیع انگلیسی برای تحریف چهره عزاداری به وجود آمده‌اند، این جریان اعتبارات فراوانی را هزینه می‌کند تا هیأت‌های مذهبی را در شهرهای مختلف از انقلاب اسلامی جدا کنند.

وی ادامه داد: جدایی ملت ایران از انقلاب، گروه‌های اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی و نیز ایجاد تنفر در ملت‌های دیگر نسبت به انقلاب از اهداف جریان تشیع انگلیسی است، این جریان بدترین توهین‌ها را طی روزهای اخیر نسبت به جایگاه ولایت، دفاع مقدس و شهدا روا داشت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: این سوال را از جریان تشیع انگلیسی می‌پرسم که چرا در هنگام وقوع هر حادثه‌ای در منطقه نسبت به جبهه مقاومت اسلامی و مدافعان حرم موضع گیری می‌کند و در جبهه اسرائیل قرار می‌گیرد؟

آیت‌الله اراکی در خصوص برخورد دادگاه ویژه روحانیت با جریان تشیع انگلیسی اظهار کرد: از نظر فقه و قانون، توهین به مومن، جرم و قابل پیگیری است، اما جریان تشیع انگلیسی در برابر برخورد نرم دادگاه ویژه روحانیت موضع گیری می‌کند، باید از همان ابتدای توهین جریان تشیع انگلیسی به انقلاب و شهدا با این جریان برخورد می‌شد.وی ادامه داد: از برخورد با تسامح با اهانت کنندگان به جایگاه ولایت، مظلومیت انقلاب اسلامی روشن می‌شود، مردم قم می‌توانند جریان تشیع انگلیسی را در یک لحظه از این شهر حذف کنند، اما برخورد مردم با این جریان در وضعیت کنونی با سعه صدر است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به جریان تشیع انگلیسی هشدار می‌دهم که زمینه سوء استفاده دشمنان و منافقان را فراهم نکند و اجازه بدهد که قانون کار خود را انجام بدهد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها