درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی : کج‌اندیشی‌ها ناشی از عدم شناخت مبانی دینی و معرفتی است
1396/12/12 204

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی : کج‌اندیشی‌ها ناشی از عدم شناخت مبانی دینی و معرفتی است

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تعصبات، لجبازی‌ها و کج‌اندیشی‌هایی که گاهی اوقات در جامعه مشاهده می‌شود ناشی از عدم شناخت در مبانی دینی و معرفتی است.

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در کنگره منطقه‌ای بانوی آفتاب که سالن تبلیغات اسلامی در حال برگزاری است، اظهار کرد: با شناخت اهل بیت تغییر در نگرش‌های ما ایجاد می‌شود طوری که روانشناسان نیز معتقدند زیربنای رفتار انسان احساسات است و رفتار انسانی که امیدوار و بانشاط  با انسانی که غمگین متفاوت است.

وی تصریح کرد: یکی از شخصیت‌های بزرگ از اندیشمندان اهل سنت می‌فرمایند اگر همه زیبایی‌ها و فضیلت‌ها و ارزش‌های معنوی تجسم انسانی پیدا کند فاطمه می‌شود به عبارت دیگر فاطمه تجسم همه ارزش‌ها و زیبایی‌های معنوی است.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به سخنانی از امام شافعی، گفت: ایشان فرمودند اهل بیت پیامبر (ص) پله ترقی و وسیله رشد من به سوی خدا هستند و امید دارم به حرمت اهل بیت پیامبر نامه اعمال را به دست راست من بدهند، اگر قلب من را بشکافند یک طرف من اهل و توحید نوشته شده و طرف دیگر آن محبت اهل بیت پیامبر (ص) است.

حاتمیان با تأکید بر اینکه در پیچ‌و‌خم زندگی و تضارب اندیشه نباید گوهر گرانبهای اهل بیت (ع) را فراموش کرد: تعصبات، لجبازی‌ها و کج‌اندیشی‌هایی که گاهی اوقات در جامعه مشاهده می‌شود ناشی از عدم شناخت در مبانی دینی و معرفتی است که خلأ این مهم موجب می‌شود برخی به توهین و کج اندیشی روی می‌آورند.

وی تاکید کرد: استان‌های مختلف مراقبه‌ها و ارتباطات علمی را افزایش دهند و در مجالس شیعه و سنی از شخصیت‌های متقابل برای تبیین موضوعات استفاده کنند.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: مرگ می‌شود اهل سنت را از اهل بیت (ع) جدا بدانیم یا شیعه را از اصحاب گرانقدر پیامبر (ص) جدا بدانیم این تفکیک‌ها نتیجه جهالتی است که طی قرن‌های مختلف به وجود آمده ایجاد شده است.

حاتمیان بر ترویج معارف اسلامی در جامعه تأکید کرد و گفت: این رسالت بزرگ بر عهده روحانیون جامعه است.

منبع : فارس

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها