درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
روایت سردار مارانی از حماسه شهدای اهل سنت در حمله تروریست‌ها به پاسگاه مرزی سراوان
1396/12/07 265

روایت سردار مارانی از حماسه شهدای اهل سنت در حمله تروریست‌ها به پاسگاه مرزی سراوان

فرمانده قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق کشور گفت: در حمله تروریست‌ها به پاسگاه ۱۷۱ میل مرزی سراوان برادران اهل سنت پیشنهاد آزادی در قبال تحویل پاسداران را با شهادت پاسخ داده و حماسه آفریدند.

سردار مارانی در همایش نقش علما و روحانیون شیعه و سنی در مقابله با جریان‌های تکفیری که با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، معاون فرهنگی نیروی زمینی سپاه در حال برگزاری است، اظهار داشت: تجربه چند ساله من از خدمت نزد مردم نجیب سیستان و بلوچستان و استان‌های هم‌جوار گویای وحدت، انسجام همبستگی در میان مردم این منطقه است به‌گونه‌ای که نمونه عینی وحدت را در این استان دیدم.

فرمانده قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق کشور ادامه داد: در بحث وحدت، انسجام و اتحاد به لطف خدا ما در این استان می‌توانیم ادعا کنیم که الگو هستیم، برادران اهل سنت در سیستان و بلوچستان بیش از آن چیزی که شما فکر کنید، در تأمین امنیت و مبارزه با تروریست‌ها در دسته‌های رزمی در منطقه فعالیت می‌کنند که این امر این ستودنی است.

وی افزود: در پاسگاه 171 میل مرزی در سراوان وقتی تروریست‌ها حمله می‌کنند به پاسگاه مرزی، برادران شیعه و سنی در کنار هم حماسه می‌آفرینند.

سردار مارانی تصریح کرد: در این حادثه تروریست‌های نامسلمان به برادران اهل سنت ما گفته بودند که ما با شما کاری نداریم، شما پاسداران فارسِ شیعه را به ما تحویل بدهید، اما برادر اهل سنت نهیب می‌زند که ما مسلمانیم و شیعه و سنی با یکدیگر فرقی ندارند، نهیب می‌زند که ما در کنار هم هستیم و اتفاقاً شما با ما کار دارید و می‌ایستد و شهید می‌شود، برادر سنی شهید می‌شود تا شیعه زنده بماند این برای ما افتخار است.

فرمانده قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق کشور خاطرنشان کرد: در جبهه‌های جنگ بیش از 200 هزار شهید شیعه و سنی برای حفظ اسلام از جان خود گذشتند که این معنای دقیق وحدت و انسجام است.

وی اظهار داشت: جملات زیبایی که مقام معظم رهبری در مورد وحدت اهل سنت و شیعه، این دو قشر بزرگ و تأثیرگذار در منطقه جنوب شرق کشور مطرح می‌کنند، بیانگر به رخ کشیدن وحدت مردم این منطقه در دنیا است.

سردار مارانی درباره اهمیت نقش علما و روحانیون شیعه و سنی در مبارزه با افکار تکفیری گفت: اینکه روحانیون مبلغ شیعه و سنی نقش برای ترویج معارف دینی از شهر و خانه خود به دورترین روستاها و نقاط استان هجرت می‌کنند، کاری بسیار ارزشمند است، اما این را باید بدانیم رسالتی را انجام می‌دهیم که به‌طورقطع در قیامت دراین‌باره از ما سؤال خواهد شد.

فرمانده قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق کشور افزود: سؤال می‌شود که در زمان انجام رسالت تبلیغ آیا توانستید مردم را به هم نزدیک کنید یا اینکه آن‌ها را از هم دور کردید؟ این نکته‌ای است که علما و روحانیون شیعه و سنی بهتر با آن آشنا هستند. به‌طورقطع وظیفه علما و روحانیون وصل کردن مردم به یکدیگر است.

وی بابیان اینکه علما وارثان انبیا هستند، گفت: رسالتی که پیامبران بزرگ برای احیای و تبلیغ دین حتی در میان کفار بر عهده داشتند. وظیفه ما هم همین است، اما در بحث تکفیر یک مشت آدم آمده‌اند با نام و پرچم اسلام تیشه بر ریشه دین می‌زنند که حتی مسلمان هم نیستند.

سردار مارانی عنوان کرد: این کفار جنایات بسیاری را به نام اسلام انجام داده‌اند که در شأن انسان نیست چه برسد به اسلام، بنابراین روحانیون و علمای شیعه و سنی تکلیف دارند، این کفار را به مردم معرفی کنید.

فرمانده قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق کشور تصریح کرد: شیعه و سنی باید در کنار هم باشیم تا از اسلام و مسلمین دفاع کنیم تا به‌عنوان الگو در جهان مطرح شویم، تا دین و اسلام را تبلیغ کنیم آنچنان که واقعیت اسلام است و آن را به جهانیان را نشان دهیم.

وی به خدمات سپاه در جنوب شرق کشور اشاره کرد و گفت: مردم منطقه به‌خوبی از اقدامات سپاه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی آگاه هستند. اشتغال‌زایی، عمران روستایی، مسکن، مدرسه، کشاورزی، کمک‌های اجتماعی، بهداشت و درمان ازجمله اقداماتی است که به لطف خدا سپاه در این منطقه انجام داده است.

مارانی افزود: 195 مدرسه بدون کمک دولتی در سیستان و بلوچستان ساخته شد. همچنین 26 مدرسه در منطقه سراوان و سرباز در حال ساخت است و بیش از 1400 خانه برای نیازمندان ساخته شد. درزمینهٔ بهداشت و درمان نیز سپاه اقدامات خوبی در استان انجام داده است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها