درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
معاون رئیس جمهور افغانستان : تقریب بین مذاهب شیعه و سنی برای مبارزه با تروریسم حیاتی است
1396/12/07 227

معاون رئیس جمهور افغانستان : تقریب بین مذاهب شیعه و سنی برای مبارزه با تروریسم حیاتی است

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در دیدار با برخی از علما و شورای عالی امور دینی این کشور، تقریب بین مذاهب اسلامی و اتحاد بین نیروهای سیاسی در افغانستان را برای مبارزه با تروریسم حیاتی دانست.

«سروردانش» اعلام کرد که تقویت علمی تفکر دینی از اولویت‌های مهم در این کشور است که باید توجه بیشتری به آن صورت گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد برخی از گروه‌های مغرض، افراطی و فرصت طلب از هر بهانه‌ای استفاده می‌کنند تا زمینه تفرقه و نفاق را بین مردم مسلمان افغانستان ایجاد کنند.

دانش اظهار داشت: اتحاد بین مذاهب شیعه و سنی برای مبارزه با تروریسم حیاتی است و علمای دین با توجه به جایگاه و رسالتی که دارند نباید به افراد و گروه‌های مغرض اجازه دهند که با استفاده از دین و مذهب به اهداف شومشان دست یابند.

وی افزود: وجوه اشتراک‌ در اصول و فروع دین بین مذاهب تشیع و تسنن به مراتب بیشتر از وجوه افتراق بین آنها است بنابراین علما مسئولیت دارند تا برای تقریب بین مذاهب و همدلی بین مردم تلاش کنند.

معاون رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد تندروی و افراط گرایی در زمینه زبانی، قومی و مذهبی آفت بزرگ اجتماعی است و شورای عالی تنظیم امور دینی می‌تواند برای جلوگیری از توسعه افراط گرایی نقش سازنده داشته باشد.

این در حالی است که تلاش‌ جریان‌های تکفیری در افغانستان به دلیل اتحاد و برادری بین مذاهب اسلامی اقبال چندانی نیافته است و گروه‌های تکفیری و تروریستی جایگاهی بین مردم این کشور ندارند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها