درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی : وحدت دنیای اسلام و شناخت دشمن اصلی مهم‌ترین نیاز برای پیروزی است
1396/12/07 230

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی : وحدت دنیای اسلام و شناخت دشمن اصلی مهم‌ترین نیاز برای پیروزی است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: وحدت دنیای اسلام و شناخت دشمن اصلی مهم‌ترین نیاز برای پیروزی و نصرت است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی،  صبح امروز در دیدار جمعی از علمای شیعه و اهل تسنن لبنان، اظهار داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر وحدت بین مذاهب و اقلیت‌ها تأکید دارد و رویکرد مسئولان نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ایجاد و استحکام وحدت کلمه است.

وی افزود: تشکیل جبهه مقاومت اسلامی نتیجه وحدت و همدلی مسلمانان است. با وحدتی که بین مسلمین جهان به وجود آمده است می‌توان در مقابل استکبار جهانی ایستاد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه امروز امت اسلام، ابرقدرت زمان است، افزود: با اتحاد و همدلی به وجود آمده بین امت اسلامی، بسیاری از ابرقدرت‌ها را به زیر کشیده است و آن‌ها را به سمت سقوط و نابودی کشانده است.

وی تصریح کرد: در ایران اسلامی و استان خراسان شمالی، می‌توان وحدت و اتحاد بین شیعه و اهل تسنن را به‌طور کامل مشاهده کرد و این وحدت و همدلی مرهون انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت است.

رئیس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی افزود: در راه پیروزی انقلاب اسلامی همه مسلمانان ایرانی اعم از شیعه و سنی نقش داشتند و در این راه شهدای بسیار زیادی را تقدیم نموده‌اند. تعامل و همکاری بسیار خوب بین مذاهب و اتحاد بین آن‌ها در استان خراسان شمالی مثال‌زدنی است.

امام‌جمعه بجنورد تأکید کرد: امت اسلام به دنیا نشان داده است که می‌توان به‌وسیله دین مبین اسلام تمدن جهانی اسلام را شکل داد. برای مقابله با دشمنان، ضمن ایجاد وحدت باید در زمینهٔ شناخت دشمن اصلی و استفاده از توان و قدرت مناسب برای رویارویی با حملات و تعارضات دشمن نیز تلاش نمود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: کشور اسلامی ایران مأمنی برای همه مسلمین جهان است و مسلمانان جهان می‌توانند با حضور در کشور ایران به چشم خود وحدت را ببینند و عزت اسلام و مسلمین را مشاهده کنند.

وی افزود: وحدت٬ رحمت خدا را در پی دارد و تفرقه انرژی مسلمانان برای مقابله با توطئه‌های دشمنان را کاهش می‌دهد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها