درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج در دیدار با مفتی اعظم تانزانیا : کردستان و ایران الگوی کاملی از وحدت جهان اسلام است
1396/12/06 401

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج در دیدار با مفتی اعظم تانزانیا : کردستان و ایران الگوی کاملی از وحدت جهان اسلام است

رئیس مرکز بزرگ شهرستان سنندج ضمن عنوان این مطلب که کردستان و ایران الگوی کاملی از وحدت جهان اسلام است، از مفتی اعظم تانزانیا خواست تا با سفر به ایران، واقعیت‌های اتحاد بین این دو مذهب را به عینه مشاهده نمایند.

ماموستا اقبال بهمنی در دیدار با مفتی اعظم تانزانیا با یادآوری اتحاد مستحکم بین مسلمانان تسنن و تشیع در ایران اسلامی، اظهار کرد: در ایران چند میلیون نفر اهل سنت زندگی می‌کنند که بیش از 12 هزار مسجد و مدرسه علمیه مربوط به پیروان این مذهب دارند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان اهل سنت در ایران در کنار برادران و خواهران اهل تشیع زندگی می‌کنند و تمام خدماتی که پیروان تشیع می‌گیرند در اختیار پیروان اهل سنت هم قرار می‌گیرد.

به گفته وی، در ایران هیچ تفاوتی بین پیروان اهل سنت و تشیع وجود ندارد و تمام قوانین به صورت برابر برای آنها اجرا می‌شود.

وی ضمن عنوان این مطلب که کردستان و ایران الگوی کاملی از وحدت جهان اسلام است، از مفتی اعظم تانزانیا خواست تا با سفر به ایران، واقعیت‌های اتحاد بین این دو مذهب را به عینه مشاهده نمایند.

بهمنی اضافه کرد: مردمان اهل سنت ایران در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نمایندگانی دارند که این موضوع نشان از میزان توجه حکومت و دولتمردان به پیروان اهل سنت است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه طریقت و عرفان در همه ادیان برای شناخت خداوند است، اظهار کرد: اصل طریقت بر عمل به شریعت اسلام، مقید بودن به اصول اسلامی و ذکر خداوند متعال است.

به گفته وی، در مناطق کردنشین ایران خانقاه‌ها و تکایای بسیاری وجود دارد و درصد بالایی از مردم استان کردستان پیرو طریقت نقشبندی و قادریه هستند.

بهمنی در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی در مورد شورای افتا و شورای روحانیت در استان کردستان اظهار کرد: نقش این شوراها در آگاه‌سازی مردم در موضوعات مختلف و رفع شبهات تعیین‌کننده است.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها