درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه موقت سنندج : اقتدار جهان اسلام بر پایه وحدت استوار است
1396/12/05 239

امام جمعه موقت سنندج : اقتدار جهان اسلام بر پایه وحدت استوار است

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به نقش وحدت مسلمانان در مقابله با دشمنان اسلام، گفت: اقتدار دنیای اسلام بر پایه وحدت استوار است.

ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با اشاره به نقش وحدت مسلمانان در مقابله با دشمنان اسلام، اظهار کرد: اقتدار جهان اسلام بر پایه وحدت استوار است.

وی با بیان اینکه حضرت رسول اکرم محمد مصطفی(ص) انسان‌های دانا و نادان را به این صورت معرفی می‌کند، گفت: کسانی که خود را در بین مردم کوچک می‌دانند و کبر و غرور ندارند انسان‌های دانا هستند که در دنیا و قیامت سعادتمند هستند.

به گفته وی، این چنین انسان‌هایی نزد خدا بزرگ هستند، این افراد برای دنیا تلاش می‌کنند اما وابسته دنیا نبوده و تمام امورات و تلاشی که در این دنیا دارد برای رسیدن به آخرتی سعادتمند است.

وی به ویژگی‌های انسان‌های نادان از دیدگاه پیامبر هم گریزی زد و اضافه کرد: این افراد روز و شب گناه می‌کنند و در بین مردم فخر و تکبر می‌ورزند.

حسینی اضافه کرد: وقتی به این دست افراد تذکر داده می‌شود که این کارها گناه و مورد عذاب خدا قرار می‌گیرید، می‌گویند خداوند رحمان و رحیم است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند به دنیا وابسته نشوید و برای شهرت به مباحث دنیوی دلخوش نباشید هرچه در این دنیا دارید در راه خدا صرف کنید.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، خداوند مال دنیا را به دوستان و دشمنانش می‌دهد و در این میان این دوستداران خداوند هستند که این دلخوشی‌های دنیوی آنها را غافل نمی‌کند و از ثروت خود در مسیر رضامندی خدا و کمک به مردم استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه دنیا ارزش این را ندارد که انسان‌ها برای آن خود را ببازند، گفت: متاسفانه امروز اکثر ما را مال دنیا غافل کرده است و همین امر موجب شده که دچار مشکل شویم.

حسینی در بخش دیگر از خطبه‌ها با اشاره به حادثه تلخ سقوط هواپیما و کشته‌شدن تعدادی از هموطنان، گفت: همه ملت ایران برای سقوط هواپیمای تهران - یاسوج ناراحت شدند و این موضوع داغ تلخ دیگری را برای مردم ما بر جای گذاشت.

به گفته وی، در کنار مسافران عادی انسان‌های بزرگ و اساتید برجسته‌ای هم در این حادثه جان باختند که لطمه بزرگی به کشور وارد کرد.

امام جمعه موقت سنندج با تقدیر از تلاش‌های سپاه و ارتش در مدیریت این موضوع افزود: نیروهای سپاهی، انتظامی و ارتشی در این حادثه تلخ نقش مهمی را ایفا کردند.

وی از تلاش مدیرکل ورزش و جوانان استان در راستای پاسخگوی به مطالبات ورزشکاران تقدیر کرد و گفت: این انتظار را از مسؤولان دولت و نمایندگان مجلس داریم که بستر حمایت از جوانان ورزشکار به ویژه قهرمانان ورزشی را بیش از پیش فراهم سازند.

حسینی تصریح کرد: حمایت از ورزشکاران موجب توسعه این مهم در بین مردم و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها