درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون : شیعه و سنی نقاط اشتراک ناگسستنی باهم دارند
1396/12/05 246

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون : شیعه و سنی نقاط اشتراک ناگسستنی باهم دارند

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور گفت: روحانیت با تقدیم بیش از 4 هزار و 500 شهید، اعزام 18 هزار طلبه به جبهه‌های جنگ، 7 هزار جانباز و 350 آزاده، نقش غیر قابل انکاری در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته‌اند.

حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی ظهر امروز در همایش بصیرتی طلاب و روحانیون که در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد اظهار کرد: نقش روحانیون در صلابت و استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: بی تفاوتی روحانیون نسبت به استمرار انقلاب، زمینه را برای تبلیغات منفی علیه انقلاب فراهم می‌کند.

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور تاکید کرد: امروزه علما و طلاب وظیفه بسیار سنگینی در برابر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند.

وی با اشاره به نقش روحانیون در استمرار نظام، تصریح کرد: در طول 40 گذشته، روحانیت با تقدیم بیش از چهار هزار و 500 شهید، اعزام 18 هزار طلبه به جبهه‌های جنگ، هفت هزار جانباز و 350 آزاده، نقش غیر قابل انکاری در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

گواهی با اشاره به اینکه در عملیات کربلای 4، بیش از 140 روحانی در یک روز به مقام رفیع شهادت نائل آمدند بیان کرد: آذربایجان‌غربی با تقدیم بیش از 80 شهید طلبه و روحانی، نقش مهمی در استمرار انقلاب ایفا کرده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با وحدت روحانیون شیعه و سنی، خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی باید روحانیون اهل تشیع و تسنن وحدت داشته باشند تا گزندی به انقلاب اسلامی ایران نرسد.

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور یادآور شد: دشمن از پادشاهی عربستان و انقلاب مصر ناراحت و نگران نیست زیرا روحیه سازشکارانه این کشورها، باعث تسلط ایادی غرب بر آنها شده است.

وی ادامه داد: مردم و روحانیون مومن ایران هیچ ترسی از استکبار جهانی نداشته و روحیه انقلابی مردم لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.

گواهی با انتقاد از افکار سازش‌ طلب، اظهار کرد: برخی فکر می‌کنند امنیت اقتصادی و نظامی ایران با دل به آمریکا سپردن حاصل خواهد شد در حالی که آمریکا نگاه سودجویانه و استعمارگرانه به تمامی کشورهای جهان دارد چون زمین به واسطه انسان زنده است و حیات انسان به علم بوده و ارزش علم به عمل کردن است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه‌افکنی در کشور، گفت: وهابیت، آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بدبین کردن اذهان اهل سنت نسبت به شیعیان کشور، هزینه گزافی کرده‌اند در حالی که شیعه و سنی نقاط اشتراک ناگسستنی باهم دارند.

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور تصریح کرد: بدون تردید روشنگری‌های علمای شیعه و سنی، باید مانع از رشد شبهات و تفرقه‌ افکنی دشمنان اسلام در کشور شود.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها