درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
کرمانشاه، همایش پرچم‌داران وحدت و بصیرت | جریان تکفیری ۲۵هزار اهل سنت عراق را به شهادت رساند
1396/12/05 213

کرمانشاه، همایش پرچم‌داران وحدت و بصیرت | جریان تکفیری ۲۵هزار اهل سنت عراق را به شهادت رساند

مسئول دفتر امور اجتماعی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه گفت: ۲۵ هزار نفر از پیروان مذاهب اهل سنت توسط جریان تکفیری داعش در کشور عراق به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام مصطفی زمانی امروز در همایش پرچم‌داران وحدت و بصیرت که در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: وحدت و نتایج وحدت  سبب شده آن را واجب‌ترین واجب دینی بدانند زیرا اگر ملتی وحدت داشته باشند امکان اجرای تمام احکام اسلامی را خواهند داشت.

مسئول دفتر امور اجتماعی حوزه‌های علمیه با مقایسه کشورهایی که دارای وحدت هستند با آنها که متحد نیستند، بیان کرد: برای مقایسه دو کشور همسایه ایران و افغانستان وجود دارد که در افغانستان به‌دلیل تنازع قومی و سیاسی در بسیاری از موضوعات همچون علوم در ابتدایی ترین وضع قرار دارند.

زمانی با بیان اینکه آنها که وحدت ندارند نه تنها چیزی به‌دست نیاورده بلکه داشته‌های خود را نیز از دست می‌دهند، خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) پرچم وحدت را برداشت و علمای مذاهب نیز پای وحدت ایستادند و اقتدار بین‌المللی، استقلال، استعمارستیزی و استبداد ستیزی، تولید علم و رفاه جامعه از برکات وحدت است.

مسئول دفتر امور اجتماعی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با اشاره به دستور قرآن به امت اسلامی برای کسب اقتدار، عنوان کرد: چشمه‌های اقتدار بین‌المللی ایران اسلامی در کشورهایی همچون بوسنی و هرزگوین، لبنان و سوریه وجود دارد و در زمینه استقلال نیز امروز زیر بار زور احدی از دولتهای دنیا نمی‌رویم.

وی پیروزی انقلاب اسلامی را عاملی برای پایان استبداد در ایران دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر استکبار بر استبداد نیز پیروز شد و برخلاف رژیم طاغوت و بسیاری از کشورهای منطقه همچون مصر، لیبی، تونس و غیره که نظامی استبدادی وجود داشت یا دارد در این کشور جمهوری اسلامی وجود دارد.

مسئول دفتر امور اجتماعی حوزه‌های علمیه از 140 رشته تخصصی در علوم اسلامی خبرداد و بیان کرد: ایران اسلامی علاوه بر دستیابی به علومی همچون انرژی هسته‌ای، نانوتکنولوژی و غیره در علوم اسلامی نیز به مرزهای بزرگی دسته یافته زیرا رشته‌های حوزه علمیه از 10 رشته به 140 رشته تخصصی افزایش یافته است.

زمانی با اشاره به دستاورد پنجم وحدت در ایران اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود کمبودها ولی بسیاری از امکانات رفاهی که در ایران اسلامی جزئی از زندگی مردم است ولی در سایر کشورها در دسترس نیست که از جمله این امکانات می‌توان به آب آشامیدنی از طریق لوله یا وجود شبکه برق اشاره کرد.

خوارج نخستین گروه تکفیری

مسئول دفتر امور اجتماعی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه خوارج نخستین گروه تکفیری بودند، بیان کرد: گروه‌های تکفیری در طول تاریخ اسلام وجود داشته‌اند ولی هیچ‌کدام همچون فتنه وهابیت به تخریب اسلام نپرداخته‌اند که از 300 سال پیش و با پیش جریان وهابیت، این گروه تکفیری با پنج مذهب اسلام درگیر بوده است.

زمانی فتنه تکفیر در دهه اخیر جهان اسلام در 1400 سال اخیر بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: فتنه تکفیری دهه اخیر با پنج خصوصیت شناخته می‌شود و خصوصیت نخست آن کثرت کشتار مسلمانان است که در 1400 سال گذشته هیچ گروهی نیست که به این اندازه از مسلمانان کشته باشد که تنها در عراق 30هزار نفر توسط جریان تکفیری کشته شدند.

وی دومین خصوصیت جریان تکفیری اخیر را عبور از مرز مذاهب بیان و عنوان کرد: در  تکفیر گذشته یک فرقه، یک فرقه دیگر را محکوم می‌کرد ولی جریان تکفیر امروز تمام مذاهب را تکفیر کرد حتی اعلام کرد که در بین مذاهب اربعه پیروان شافعی یکجا کافر هستند که داعش به‌عنوان خلاصه‌ای از اندیشه وهابیت 25هزار اهل سنت را در عراق شهید کرد.

مسئول دفتر امور اجتماعی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه وهابیت همه را کافر می‌داند، اظهار کرد: ویران گری آبادی‌های جهان اسلام همچون ویران کردن سوریه و عراق، برده فروشی از مسلمانان همچون کارهای فرقه تکفیری بوکوحرام در نیجریه و  جنایتهای ضدبشری مثل قطعه قطعه کردن بدن مسلمانان از دیگر خصوصیات جریان تکفیری امروز است.

زمانی جریان تکفیری امروز را منبعی برای گسترش فساد اخلاقی و جنسی به عنوان دین دانست و خاطرنشان کرد: این جریان تکفیری فتنه را در عالم اسلام به اوج رساند و بدترین کار این گروه خشن جلوه دادن اسلام در عالم است که باید علمای اسلام زندگی خود را وقف معرفی فتنه داعش و تکفیر جهت پاکسازی چهره اسلام کنند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها