درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 31 شهريور 1397 11 محرم 1440 Saturday 22 September 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله نوری همدانی : برقراری وحدت میان شیعه و سنی یکی از دستاوردهای با ارزش انقلاب اسلامی است
1396/11/30 238

آیت‌الله نوری همدانی : برقراری وحدت میان شیعه و سنی یکی از دستاوردهای با ارزش انقلاب اسلامی است

یکی از مراجع تقلید گفت: برقراری وحدت میان شیعه و سنی یکی از دستاوردهای باارزش انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با فرماندهان ارشد نیروی انتظامی سراسر کشور با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله زندگی انسان‌ها حکومت است، اظهار کرد: حکومت به معنی مدیریت مردم و مدیریت اجتماع است.

وی عنوان کرد: زندگی انسان‌ها دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و ... است، اما بعد حکومت از سایر ابعاد زندگی انسان مهم‌تر است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند از آغاز خلقت توجه ویژه‌ای به رهبری و حاکمیت داشته است، مطرح کرد: رهبر، یک فرد شایسته و دارای ویژگی‌های خاص است که از جمله این ویژگی‌ها معصوم بودن و انتخاب توسط خداوند است.

وی با اشاره به اینکه رسالت و امامت توسط خداوند معین می‌شود، خاطرنشان کرد: انسان‌ها دارای کرامت هستند و خداوند رهبری و هدایت آن‌ها را به دست افراد ظالم و ناپاک نمی‌سپرد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه خداوند پیامبران را در راستای دعوت به حق و دوری از طاغوت فرستاده است، تصریح کرد: اگر رهبر و حاکم یک جامعه ظالم باشد اعمال او نیز در مردم تاثیر می‌گذارد و آینده تمام مردم آن جامعه به تباهی کشیده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) حکومت جهانی را از جانب خداوند داشتند، یادآور شد: پیامبر اکرم(ص) بعد از نبوت به 36 سلطان جهان نامه نوشت و آن‌ها را به اسلام دعوت کرد که برخی پذیرفته و برخی دعوت پیامبر را رد کردند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برقراری وحدت میان شیعه و سنی یکی از دستاوردهای باارزش انقلاب اسلامی است، ادامه داد: حکومت ما حکومت مردم سالاری است؛ انقلاب سه پایه دارد که پایه اول و اصلی آن اسلام است و مردم و ولایت فقیه نیز دو پایه دیگر این انقلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه با امر به معروف و نهی از منکر باید جامعه اسلامی را به وجود بیاوریم، بیان کرد: در زمان شاه دین را به حاشیه برده بودند و می‌گفتند دین از حکومت جدا است ولی امام خمینی(ره) فرمودند دین برای تمام ابعاد زندگی انسان برنامه دارد و حکومت نیز باید بر مبنای دین شکل بگیرد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه قبل از انقلاب عده‌ای کاخ‌نشین بر مردم حکومت می‌کردند، اظهار کرد: در زمان حکومت پهلوی مردم دچار فقر فرهنگی و مالی بودند و هیچ‌گونه اختیاری در جامعه نداشتند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تاریخ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و مردم باید تاریخ را مطالعه کنند، مطرح کرد: کشورهای غربی همچنان روحیه خود برتر بینی را حفظ کرده‌اند، پیامبر اکرم(ص) نیز چندین مرتبه به دلیل همین روحیه آن‌ها با کشورهای غربی مقابله کردند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها