درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مسجد مکی زاهدان میزبان کاروان منادیان وحدت
1396/11/19 526

مسجد مکی زاهدان میزبان کاروان منادیان وحدت

محفل نورانی قرآن با حضور مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان ، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه استان سیستان و بلوچستان و حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در مسجد مکی زاهدان برگزار شد.

در این محفل نورانی که با حضور خیل عاشقان به ساحت قدسی قرآن برگزار شد هیات اعزامی از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به اجرای برنامه قرآنی پرداختند.در آغاز این برنامه قاری بین المللی قرآن آقای سجاد پروین نژاد با صدای زیبای خویش همه را بهرمند ساخت .پس از آن گروه بین المللی ولیعصر(عج) در دو قطعه به مناسبت دهه مبارک فجر و مدح پیامبر گرامی اسلام به اجرای برنامه پرداخت و در ادامه حافظ محترم کل قرآن هم به سوالات قرآنی پاسخ گفت .سپس نوبت به قرائت استاد بین المللی قرآن آقای احمدی وفا رسید که ایشان هم به زیبایی هر چه تمام تر به قرائت پرداخت.

در ادامه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ضمن تقدیر ویژه از این کاروان قرآنی و به ویژه حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب و نیز قدردانی از حضور امام جمعه زاهدان آیت الله سلیمانی اظهار داشت: مظهر وحدت امت اسلام همین قرآن کریم است و اگر بخواهیم این همبستگی و همگرایی بیشتر شود قطعا اینگونه محافل نقش مهمی خواهد داشت.

پایان بخش این محفل قرآنی با سخنرانی آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در این استان همراه بود که ایشان از میزبانی مسجد مکی و از اهتمام شخص مولوی عبدالحمید به این برنامه تشکر نمود.

آیت الله سلیمانی افزود: چندسال قبل نخست وزیر بریتانیا گفته بود مادامی که مسلمانان قرآن دارند و نام محمد در امت اسلام طنین انداز است و قبله همه آنها به سمت کعبه است ما نمی توانیم در بین آنها نفوذ کنیم . وباید برای پیاده سازی نقشه های خود در میان مسلمانان نام محمد را محو  ، کعبه را ویران  و قرآن را پنهان سازیم .

وی در ادامه گفت: این گونه محافل و جلسات قرآنی قطعا بر خلاف خواسته دشمنان اسلام وموجب خنثی سازی نقشه های شوم آنهاست و میزبان محترم با اعتقاد کامل به وحدت  و تقریب مذاهب نقشی مهم در برقراری وحدت و اخوت بین مردم عزیز اهل سنت و تشیع دارد .

وی در پایان از همگان خواست که با حضور در راهپیمایی 22 بهمن یکبار دیگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان دهند.    

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها