درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 29 مرداد 1397 8 ذی‌الحجه 1439 Monday 20 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مولوی اسحاق مدنی : داعش در جهان اسلام و غیر اسلام ریشه دوانده است
1396/11/14 344

مولوی اسحاق مدنی : داعش در جهان اسلام و غیر اسلام ریشه دوانده است

مشاور سابق رئیس جمهور در امور اهل سنت گفت: داعش در جهان اسلام و غیر اسلام ریشه دوانده، داعش از بین نرفته بلکه سرکوب شده و همچنان وجود دارد.

مولوی اسحاق مدنی نایب رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر جمعه در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی اظهار داشت: داعش در جهان اسلام و غیر اسلام ریشه دوانده و خیلی ها فکر می کنند که از بین رفته است. داعش از بین نرفته بلکه سرکوب شده و همچنان هست و آثار مخرب آن را بی شمار در افغانستان و دیگر نقاط جهان می بینیم. احزاب سیاسی جهان خیلی به ریشه های مشکلات اعم از داعش توجه نمی کنند.

وی ادامه داد: خیلی از دانشمندان فکر می کنند یک نسخه و نظامی که برای یک منطقه مفید است برای کل جهان مفید است ولی اینطور نیست. اگر به آزادی اعتقاد داریم باید این آزادی برای همه باشد نه این که بگوییم مردم غرب آزاد هستند هرگونه که می خواهند حکومتشان و نظامشان را انتخاب کنند.

مدنی با بیان اینکه طبق این نگاه غلط اگر مردم با اکثریت مطلق خواستند یک نظام را برگزینند، اختیار ندارند گفت: مردم اکثریت هستند و رای عمومی یک تصمیم گرفته اند ولی آنها می گویند خلاف حقوق بشر است و معلوم است که این افراد به حقوق بشر اعتقادی ندارند.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد، مردم در رفراندومی با اکثریت مطلق جمهوری اسلامی را انتخاب کردند گفت: حتی در زمان بنی صدر علی رغم اینکه او در بین بسیاری از سیاسیون مقبول نبود ولی به احترام انتخاب مردم حکمش تنفیذ شد.

مشاور سابق رئیس جمهور در امور اهل سنت خطاب به کشورهای غربی گفت: وقتی مردم رئیس جمهوری یا رهبر انتخاب می کنند و پشت سر آن هستند شما دیگر چرا به دنبال نفی قدرت مردم هستید.

 

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها