درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 29 مرداد 1397 8 ذی‌الحجه 1439 Monday 20 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی : صلح بدون عدالت ممکن نیست/هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است
1396/11/14 259

آیت‌الله اراکی : صلح بدون عدالت ممکن نیست/هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: بدون عدل نمی‌شود صلح برقرار کرد و عدل مطلوب همه کشورها است و همه در هدف عدالت مشترک‌اند.

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی با بیان اینکه صلح بدون عدالت ممکن نیست گفت: بدون عدل نمی شود صلح برقرار کرد و عدل مطلوب همه کشور ها است و همه در هدف عدالت مشترک اند.

 

وی افزود: عدالت به وسیله امام علی (ع) در یک جمله خلاصه شده و آن این است:«آنچه برای خود دوست داری برای دیگری هم دوست بدار و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.»

اراکی با بیان اینکه از این نشست می‌خواهیم که این فرهنگ عدالت را در بین ملت ها ترویج کنند تصریح کرد: زمینه ایجاد صلح جهانی این است که اگر برای خود ترقی، رشد اقتصادی، رفاه و امنیت می خواهیم مانع رشد رشد اقتصادی و رفاه و امنیت دیگران نباشیم.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی که بتواند بر مبنای عدالت حرکت کند به رشد اقتصادی دیگران کمک می کند تصریح کرد: اگر کشورهای آسیایی رشد خود را با رشد دیگران یکسان بدانند  و این فرهنگ در تمام قاره های جهان ترویج یابد و اگر احزاب فعال سیاسی دنیا را فرا بخوانیم که روی این مقوله کار کنند می توانیم امنیت را در دنیا برقرار کنیم چون امنیت صلح و آرامش نتایج عدالت است و عدالت ایده همه ادیان مذاهب است.

وی با بیان اینکه هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است گفت: جنگ بین ستمگران زیاده خواهی است که برای منافع شخصی خود گاهی از ابزار دین استفاده می کنند و جاهلان از پیروان دین را ابزاری برای بدست آوردن منافع شخصی خود قرار می دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ضمن بیان اینکه در سوریه و عراق بین شیعه و تسنن جنگی نبود و قرن ها برادرانه کنار هم زندگی می کردند گفت: از روزی که پای سیاستمداران امریکایی به سوریه و عراق باز شد جنگ احزاب سیاسی به نام مذهب انجام شد؛ در جنوب آسیا هم جنگ بین ستمگران است و جنگی بین مذاهب وجود ندارد.

اراکی با بیان اینکه اگر در فلسطین عدالت اجرا شود مشکل فلسطین حل شده است گفت: آیا عدلی بهتر از این برای فلسطین مورد توجه است که با برگزاری رفراندوم سرنوشت سیاسی همه مردم فلسطین توسط خودشان انتخاب شود و صلح و امنیت به وجود بیاید؟

وی ضمن تاکید بر اینکه در سوریه هم باید کار را به دست مردم سوریه بسپارند گفت: در بحرین هم سخن جمهوری اسلامی این است که مردم نظامی را که می خواهند انتخاب کنند.

وی افزود: در یمن هم باید دست از سر مردم یمن بردارند و برای چه عربستان سعودی در این کشور حمله نی کند و نیروهای امارات متحده و عربستان در سرزمین یمن چه می کنند. به جای تخریب یمن و ریختن بمب بر سر مردم یمن آنجا را آباد کنید و اجازه دهید مردم یمن برای خود تصمیم گیرد.

 

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها